Auto tehaseraadiole AUX sisend
#1
Lp. Raadiotehnikud!
Kas kellegil on kogemusi auto originaalraadiole AUX sisendi tekitamises?
Tegemist Volvo raadioga HU-601
Vasta
#2
What you want to do is add an AuxIn from an external source to the head unit. Unforunatly, there is a logic signal that controls the disk #, track #, and FF/RW commands, so you cant just solder in some RCA connectors. What you need is a box by USA-SPEC called the PA11 that emulates this logic signal. It has an Ipod direct cable that lets you control any iPod with a dock connector through the head unit, and it has an AuxIn cable that lets you connect anything else, like another brand MP3 Player, or iPod shuffle. It is around $100 and connects one of two ways:

If you have a '01-'05 (except s40, which is '01-'04) You'll need the PA11-VOL that works with the HU head units (HU-450/650/850 etc), which is $107 here: http://www.audiooutfitter.com/store/PA11VOL.html See detailed compatibility here: http://www.discountcarstereo.com/detail.aspx?ID=726

Or if you have a '94 - '20 modle, youll need the PA11-HON that works with the SC head units (SC-710, SC-810, SC-811, SC-813, SC-816, SC-901 etc ), which is $107 here: http://www.audiooutfitter.com/store/PA11HON.html

Ehk niisama lihtsalt seda teha ei saa, kuigi võid ju kasutada fm saatjat või ma hetkel ei leia üles selle raadio tehnilisi andmeid, aga kui tal on ka kassett, siis saad ka sealtkaudu signaali sisse ajada.
Vasta
#3
Tänan põhjaliku vastuse eestSmile
olen kaalunud sellist lahendust, kuid mõtlesin siiski proovida mõnda "säästu" lahendust.

nn FV transmitter on ära proovitud ( vähemalt kolme erinevat) aga helikvaliteedi langus oli kohutavalt suur, loobusin ka sellest ideest.

Seal on nii kasett kui CD, kuna kasett tänapäeval täiesti kasutu lisa autos, siis selle kaudu oleks lähenemine ilmselt kõige mõtekam.
Seega küsimus, et mis mood seda kasetti kaudu ühendada sdaab?
- Kas kasutades " Auto kasetti adapteri " (järjekordne Hiina ime, mida ei tahaks väga usaldada, et see lubab mingit kvaliteeti.
- Või otse raadio sisse ühendada? ( kindel see kui selle kord lahti kruvin, siis kokku ei pane enam kunagi Smile )
Vasta
#4
see kassetiadapter on põhimõttelsielt helipea kasseti korpuses. Ehk 2 helipead vaatavad kohakuti., Ka seal on kvaliteedilangus olemas (ma pole tööstuslikke asju proovinud, kunagi tulin ise sellise lahenduse peale, aga siis avastasin et ka poes müüakse neid :P) võid ju otse helipea külge ka ühendada sisendi, aga siis tuleb mingitsorti pingejagur sinna ehitada - helipea poolt tekitatav pinge ju nii madal. Seda pingejagurit oskavad ehk teised foorumikasutajad soovitada. aga ise arvan, et 10x vähendada oleks mõistlik.
Vasta
#5
Kasseti reziimile pole ka väga raske "AUX"-i ehitada.
Ühele Renault-i kassetikale olen sellise lahenduse ehitanud. Sisendi pesa (6.3mm) ja ümberlülitus (raadio reziimilt kasseti reziimile) sai paigutatud armatuurlaual tühjale kohale. Tundlikust vähendasin takistitega mille ühendasin kanali (R/L) pealt GND-le.
Sellise lahenduse puhul peab sisendikaabel olema korraliku varjega.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne