Metallide lõiketöötlus
#1
Kuna suhteliselt masendav on lugeda vastavateemalisi soovitusi (keermestamine, treimine) ühes teises "foorumis" siis palun suunage hädalised siia teemasse. Mul on kahju inimestest, kes nõu küsivad aga saavad kretiinseid vastuseid ja raiskavad ilmaasjata oma aega.

K: Alumiiniumi treimine
V: Alumiiniumi treimiseks peaks kasutama alumiiniumi jaoks teritatud kõvasulamtera, kuna oma pehmusest hoolimata on alumiinium keemiliselt väga abrasiivne. Jahutuseks peab kasutama emulsiooni pidevat pealevoolu. Terasid võib osta nt. Attilast, hind on natuke kõrge, kuid sisuliselt kestab terahoidja igavesti ja plaadid kuluvad üliaeglaselt, kokkuvõttes palju odavam kui vana kooli HSS terad.
Hea tera ja emulsioon annavad peegelpinna, seda ka puhta alumiiniumi korral. Samale terahoidjale võib osta ka teraseplaadid, mis on "nürima" teritusega ja teiste "laasturuunidega".
Teraseplaadiga võib alumiiniumit töödelda, pind ei tule nii hea kuid plaadi eluiga on veel pikem. Alumiiniumplaadiga terast teha ei tohi, läheb kiirelt nüriks.
Ettenihke ja lõikesügavusega ei pea koonerdama, kuna paksem laast säästab kokkuvõttes tera ja aega. Laast peaks tulema pidev ja keerduv ja umbes selline mida kannatab näpuvahel voltida.
Vasta
#2
Täiendus. Juhuks kui seda mõni elfafoorumimode loeb. Enne kui keegi surma saab.
METANOOLI ei maksaks treimisel kasutada. Tekib selline tore udu. Mida on lihtne sisse hingata.
Kui on vaja ilma emulsita treida, siis ISOPROPÜÜLI aerosool (on selline spetsiaalne pihusti). Kulutab ülivähe vedelikku ja kõik aurab detaililt kiirelt minema. Samas annab praktiliselt peegelpinna.

Veelkord. Mingil hetkel saab keegi surma nende idiootsete, X raamatutest loetud ja ise juurde leiutatud "soovituste" pärast.
Vasta
#3
hiina ohutus:


http://www.youtube.com/watch?v=oMOBqRVDOYQ
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne