Idee lihtsa aga väga praktilise mõõteriista tegemiseks
#11
oleneb mis kondekaid küsija mõtles. valdavalt normeeritakse ja mõõdetakse elektrolüütide ESRi 100kHz peal. Elektoris vist oli üks selline isetegemiseks , mõõtis väga madala pingega, ( 0,1V ) ja kuna see on alla ränielektroonika läve siis sai kondede kvaliteeti määrata skeemis, ilma välja jootmata.
Vasta
#12
Mõtlesin elektrolüüte.
Leidsin Elektorist selle üles. Täpselt see mida vaja.
Vasta
#13
Kas Elektori paber või veebi versioonist?
Vasta
#14
Veebist.
http://www.elektor.com/magazines/2005/se...7856.lynkx

Ma mõtlesin et äkki on mõistlik teha vanakooli stiilis ilma mikrokontrollerite ja lcd-ta: http://ludens.cl/Electron/esr/esr.html

Teema võiks poolitada ja teha ESR mõõtmise kohta eraldi teema.
Vasta
#15
See viimane link, analoog ESR mõõtja tundub väga hea asi olema. Ka üsna lihtne ja odav.
Vasta
#16
Üks variant detailide paigutamiseks: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/ESR.pcb
Võib sisaldada vigu, eriti kuna on antud tarkvaraga esimene katsetus. Olen pigem paberi-ja-pastaka inimene. Iseenesest peaks antud seadeldise ära proovima.
Vasta
#17
Muide, soovitan mõelda idee esitamiseks mõnele ettevõtluskonkursile. Karta pole midagi, võita on aga ideest arendatud töötav sõjaplaan ja võib-olla ka auhinnaraha. Viimane ei jookse sugugi mööda külgi maha, sest mis tahes toote, kaasa arvatud elektroonilise toote, täielik väljatöötamine on väga pikk ja kulukas protsess. madis, felch ja paljud teised teavad seda väga hästi.

Hetkel näiteks käib Ajujaht, aga küllap neid tuleb ka teisigi. Töötav prototüüp on väga hea algus, mis avab paljusid uksi, aga ega töö sellega lõpe.
Vasta
#18
http://assets.fluke.com/AppNotes/Multime...m-app4.pdf kusjuures kirjeldab antud funktsiooni Fluke multimeetril. Minusugusele, kes seda elus näinud pole, on selline kirjeldus väga abiks.

Ma täisa tõsiselt mõtlen sellise seadme ehitamisele. Mul on sisuliselt raud olemas, kus on kiired analoogsisendid, graafiline ekraan, serial/usb liides andmete arvutisse ajamiseks. Küll aga ei oska ma +-12V toitest tekitada sobivat saehammast. Oskab keegi juhatada? Kas näiteks PWM-st seda teha kuidagi?

EDIT: Selgub, et saehammas polegi õige asi. Eelnev dokument juba viitas siinusele ja mulle vihjati, et Lissajous'i kõver on õige märksõna. Siin on miski online jubin selle uurimiseks: http://www.magnet.fsu.edu/education/tuto...index.html
Antud juhul tuleb mõlema telje sagedused võrdseks panna. Näiteks 5Hz. Amplituud X on Fluke manuali järgi pinge ning Y vool. Seade peaks välja andma siinust +-10V ning info selle kohta läheb X teljele. Erinevalt ossist ei jookse kiir ainult vasakult paremale vaid edasi-tagasi. Voolu järgi tõstetakse punkti üles-alla ja ongi olemas.
Vasta
#19
Pakun et STM32F103xx, mõni lahjem isend,
DAC ja kiire ADC olemas, välised jupid oleks minimaalsed, 700 eeka lööks pooleks kui juppide hinda ümmarguselt vaadata. Kõige kirvem osa hinnast oleks progemine. Kuna see aga yhekordne investeering siis kui seadmel turgu siis oleks ideel isegi jumet. Räägi parem mis DEV cost hinnaklass võiks olla. Muidu sellise võiks 1-2 ndalaga valmis visata. Mõõtudelt tuleks ikka väga minimaalne, 128x64 0,91" OLED.
Tegemist peab jh siinusega olema, kui keski ehk näiteks Genrad ICT masinate koolituse läbinud siis seal räägiti igast asjalikku juttu mõõtmise kohta. Eelkõige kuda elimineerida teisi komponente mõõdetava täpse tulemi saamiseks lisades guard signaale.
Vasta
#20
Roheline nagu ma olen, uurin siinuse tegemise võimalusi. Esiteks jäi näppu selline dokk
http://www.ece.ucsb.edu/courses/ECE137/1...lators.pdf
Teiseks vaatasin oma jupivarusid ning avastasin, et suvalisi 8 jalaga DIP korpuses op võime on mul kõrvale pandud. Näiteks LM833 ja 574UD2.
http://www.national.com/ds/LM/LM833.pdf on datasheet, kus on Wein Bridge Oscillator näidete all samasugune, nagu esimesed dokis.

Antud ülesandes vist siinuse ideaalse täpsuse taga ajamine pole oluline, seega lihtsaim skeem peaks sobiv olema.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne