Kuidas hajutada ca 3v ?
#1
LEDi draiver NCP3065 talub kuni 40V.
Skeemi on vaja toita 10 LiPo akuga. Ühe purgi pinge on 3,7V seega kokku 37V. Siiani on ok. Aga...värskelt laetud Lipo 1 purgi pinge on 4,2V -> 42V kokku mis on juba kurjast. Tarbitav vool on 3,5A. Mismoodi oleks kõige targem liigne 2..3V ära tappa? Dioodi pingelang on tiba väike...
Vasta
#2
Lihtsalt pakun, äkki saad kuidagi välist lülitius-transistori kasutada ja seda driveri-kivi ennast madalamal pingle jooksutada?
Vasta
#3
(20-01-2012, 12:23 PM)tvtv Kirjutas: Lihtsalt pakun, äkki saad kuidagi välist lülitius-transistori kasutada ja seda driveri-kivi ennast madalamal pingle jooksutada?

Kivi toite ja Ipiik pinni vahel on voolu mõõtmise takisti seega peaks toite eraldi alla tõmbamisel see asi valeks minema.
Tuli mõte proovida kivi boot-režiimis aga siin on ka jama toide sel juhul piiratud 20V-ga Sad Lipo 5purki annaks max pingeks 21V. Justnagu ei olekski mõeldud Lipode pealt käima....
Vasta
#4
Oot, sel kivil on spetsiaalselt hästi madal tagasiside pinge (235mV), LED-i voolu tüürid sellega (fb-pin) ja mitte Ipk sisendiga... kui ma nüüd muidugi su mõttest õieti aru sain. See Ipk on ühes tsüklis voolu piiramiseks, IMO võib selle ära jätta.
Vasta
#5
Jah, on 235mV tugipingega LEDi voolu komparaatori sisend. Ilmselt peaks mõne dioodi peal katse tegema. Et mis juhtub ilma tippvoolu piirikuta. Arvatavasti põleb kivi väljundi lühise korral maha. Täis-skeemis igatahes lubatakse selle vastu kaitset. Või on see lihtsalt dubleeriv ahel juhuks kui juhtub... ?
Veel on selgusetu, kuidas määratakse kivi väljundpinge. Olgugi et ta stabiliseerib voolu aga voolu jaoks on ju pinget ka tarvis. 700mA saan nii ca 14V dioodidega kui ka 32V omadega (nagu antud juhul tarvis). Kas tollesama 235mV komparaatori kaudu? Selline mulje jääb.
Pinge arvutamiseks on vaid 1 valem tooodud, mis viitab pdf-i skeemidel puuduvatele komponentidele...
Vasta
#6
Kui väljundis silumis-kondensaator puudub (või on väga väike), siis keskmise ja tippvoolu piiraja dubleerivad üksteist. IMO on tipplvoolu piirajat vaja siis, kui silumis-kondenstaator on suure mahtuvusega või kui sul on vaja täiendavat kaitset.

Selles konfiguratsioonis ei reguleerita pinget üldse, see võib olla mida iganes vahemius 235mV kuni enam-vähem toitepingeni. Võimalik, et sa saad ka väljundpinget piirata, selleks pead fb-sisendi mingi eraldi ahelaga üle tugipinge tõstma (zeneri abil näiteks), aga siin võib väga madal tugipinge mõningaseks probleemis osutada.

Samas, vb. sul on antud juhul mõistlik hoopis lahendada kogu probleem kahe astmelisena, st kõigepealt mingi standartne lahendus teeb 40+ pinge sobivalt madalamaks ja siis järgmine aste tegeleb juba voolu piiramisega.Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne