Milleks on vaja ülikooli...
#1
Et kui keegi veel ei tea, miks valida Tipikooli kasuks....
http://vimeo.com/38045600
Vasta
#2
See on korraga tõsi, naljakas ja masendav.

Oih ei saanud peda psühholoogiasse sisse, lähen TTÜsse energeetikat õppima...

TTÜl lähebki kogu aur vile peale, sisulise tegevusega on lood kehvasti.
Vasta
#3
Olen tööga seoses näinud mitmeid mehatroonikuid kes kooli lõpetanud ning nüüd püüavad asuda tööpõldu kündma.
Nendest neljast mehatroonikust kes meie ettevõttega tutvusid "tabas nooti" vaid üks. Teised kolm olid igasugu elektroonika ja mehaanika osas täiesti tuhmid. Üks neid näitas kilpi nähes selles olevale releede reale ning küsis: "Mis need on?". Minu vastus oli muidugi: "?????"
Uurisin siis, et kuidas koolis asjad käivad praegu ning selgus, et tarvis on vaid mälu, et saada ükskõik milline paber.
Kirujutad testidesse vastused sõna-sõnalt nii nagu raamatus kirjas ja saadki punktid kätte ilma asjast tegelikult aru saamata. Olen näinud ka Polütehnikumi edukalt lõppetanud elektrikuid kelle jaoks veksel lüliti on "Hi-Teck".
Selle kõige valguses tundub õpetajate soov palgalisa saada kuidagi kummaline.
Vasta
#4
Nõus et masendav. Aga mulle hakkab üha rohkem jääma mulje, et just nii peabki end reklaamima. Kirjutades asjalikku juttu...seda lihtsalt ei märgata. Sama seletati meile Tipi uue veebilehe koosolekul. Masendav dot com küll aga vist tänapäev?
Õppimisest. Kui meie õpperühma võttis juhendaja aeg-ajalt ette ja uuris/noomis õppeedukuse teemadel siis nüüd tehakse sama õppejõududega. Et miks SINU õppeedukus nii kehv on !!! Loomulikult on see 2-poolne protsess jne aga vähemasti mulle tundub küll tiba kummaline. Kusjuures meie tsunftis on asi veel suhteliselt normaalne (füüsikutel on jalad maas) aga olla ka tõsisemaid näiteid...
Ehk siis pole vist mõtet alati õpetajaid süüdistada - neid lihtsalt sunnitakse rohkem "toodangut" andma.
Aga noh...võib ju unistada ikkagi. Füssa elektripraksi kaitsmisel püüan tudengile ise seletada, kuidas konkreetne töö reaalse maailmaga seostub. Tundub, et läheb peale küll. Tudengid ei ole mitte lollid!
Vasta
#5
Sellised stereotüübid peavad kaduma: http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/pho...3_700b.jpg
Vasta
#6
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...RwILbiMarE
Vasta
#7
Mnjah, see reklaam on sisuliselt veel hullem ju.
Skaip skaip skaip skaip skaip skaip.
Spinoff ! Idufirma ! Tõstame raha !
Visioonid !
IPAD ! IPOD ! IPHONE !
Koerte ja kasside reit !

Nojah ja siis reaalsus on see et unustatakse ära pisiasi nagu lisandväärtuse loomine ja reaalne töö. Ja see, et IT ei ole asi iseeneses vaid osa tootmisahelast. Kusjuures mitte kõige suurem osa.

Ma ei ole eriti kursis, aga kas IT kolledzhis on ka selliseid õppesuundi:
- tööstusrobotite progemine (mitte LEGO punn aga stiilis PUMA ja KUKA)
- CAD/CAM lahendused (SolidWorks / Edge, AutoCAD ja sugulased jms)
- matemaatiline/füüsikaline simuleerimine, probleemide lahendamine, algoritmid ?
Äkki mu iroonia on asjatu ?

Vasta
#8
See reklaam on tõesti sama mannetu... Aga olgu, iga inimene unistab ja noorena vast veidi rohkem -pea-pilvedes- stiilis (skaip, uus win, saame rikkaks). Eks see ole vist normaalne.
Mis aga puutub (tööstus-) robotitesse siis vähemasti mulle on jäänud mulje, et võetakse ette (Robotex?) mingi võimsa prosega plaat ja üritatakse seda ülesannet täitma ajada...ilma reaalset maailma (ja vastikute füüsikute seadusi ) arvestamata.
Kui nüüd tibakene mõelda, saaks sama ülesande lahendada ka tunduvalt lahjema kontrolleriga. Aga jama on selles, et siis peaks ise koodi kirjutama (valmis lib'i pole) ja plaadi tegema. Vat seda küll ei viitci...
Kas ma saan valesti aru või ongi moodsal ajal nii, et varblasi tulistatakse kahurist ja...pihta saab vahest harva?
Vasta
#9
Suhtumine on pigem selline et "teeme revolutsiooni" ja "teeme uutmoodi". See lõpeb reeglina kahtemoodi: ei ole ideesid et teha uutmoodi või siis farsina, "leiutatakse" ammu eksisteeriv objekt.
"Teeme nii nagu billgeits/jobs ja saame rikkaks.. " no ei toimi see lahendus, isegi kui imitatsioon on täiuslik.
Selleks et leiutada uut, peab üpris hästi tundma "vana" ja selle piiratust ning vajadust "uue" järele. Kulunud lause et "leiutas kuna ei teadnud et tegelikult nii ei tohiks" või "ei tundnud füüsikat ja seetõttu see teda ei takistanud" kuulub nagu linnalegendi alla, vähemalt ei ole viimase saja aasta sees ühtegi adekvaatset näidet tuua.
Prove me wrong !
Vasta
#10
Samunegi et justkui esimesest reklaamist leitud tibi suust tulnud jutt: http://www.flabber.nl/linkdump/video/blo...nsom-10829
Tere tulemast ülikooli ... !
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne