Kuu tõusu- ja loojangu ajad
#41
(13-06-2012, 03:24 PM)A.R. Kirjutas: Kunagi 68. pakiti Tõraveres pikad arvud kahe muutuja sisse peitu. Smile

Ka praegu saab SMSi saatmisel kasutada PDU-režiimi, kus saadetis 0n 7-bitine ja ta nihutatakse koomale. Seda progedes suutsin päris pikalt näpukaid teha aga nüüd toimib. Loomulikult saab praeguse aja kändudega saata teksti režiimis aga minu käsutuses oli 1 ürgne Eerik T28 mis tundis vaid PDU-d.... Keda huvitab andku teada. Shäärin koodi meelsasti.

Asjast.
Olen täitsa nõutu. Kontrollisin algoritmi ja justkui oleks ok. Paraku tulemus on 0 (katsetan vaid ühe kuupäevaga). Viga hakkab kuhjuma tasahilju ja "test day..." alamproges võetakse 1-s kohas ette vale hüpe sest võrdluse tulemus on - märgiga. Nipin-napin aga on.
Vaatasin, et MC programm MFP (varem fprep) annab ka veidi erinevaid tulemusi - ehk on juba konstandid pisikese veaga? Erinevus on kuskil 8-9 kohas aga peale pikka rehkendamist äkki mõjub? Nagu kunagi ETA kodutöös kus alla 7 koha arvutamine andis kindlasti vale tulemuse.

Äkki ikka kaladel pole Kuud vaja? Samas...piskike "challenge" ikkagi aga hetkel on küll juhe täiesti koos.

PS. Mis puutub tabeli ette arvutamisesse siis jäägu see viimaseks võimaluseks. Tahaks, et karp suudaks toimida iseseisvalt ja kaua. Ette annan vaid koordinaadid (küsin VB-s juhtprogega netist) ja ajatsooni. Edasi las rehkendab. Kord ööpäevas pole ju suur koormus.
Ma kipun arvama, et olen teinud kusagil mingi lolli vea ja ei suuda seda märgata. Peab vist ikkagi vahepeal millegi muuga tegelema ja siis jälle koodi kätte võtama. Kuidagi kahtlane, et ta täpsuse suhtes NII tundlik on.
Aga kui kellelgi hakkab igav, siis siin on pisike kirjandus õlle kõrvale: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/calc_moon.asm
Cheers Smile !
Vasta
#42
Nii, ikkagi oli viga tooli ja klaveri vahel. Põhiline bugi oli muutuja E arvutamises (kuskil rea 375 kandis). Valemis oli (-B+D). Hüva, sättisin miinuse lipu püsti aga...kui B oli juba negatiivne siis ta niiviisi positiivseks ju ei muutu. Ja nagu kiuste olid tulemused ligikaudu õiged...
Nüüd arvutab kenasti, eksib kuskil 1..2 minutit! Microchipi omade trigo funktsioonidega kusjures. Vaid Arctan tuli ise kirjutada.
Kelle vaja siis siin on tulemus: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/calc_moon_times.asm
Mystery solved, case closed..

Tänud kaasa mõtlemast!
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne