PLC-de huvitatus
#1
Tere rahvale.
Imestan et pole meiekeelseid teemasi, mis hõlmaksid erinevaid PLC-si, HMI-si, nende ajameid, ehitust, programme ja kõike muud.

Et kas on üldse huvi, siin või seal pool piiri, et neid teemasi eesti keeles käsitleda; või pole asjal jumet?
Vasta
#2
Teema on täiesti OK ja Programmeerimise alamfoorumis võib sellest vabalt kirjutada !

Eriti väärtuslik on info mis kirjeldab levinumate PLCde "bugisid" ning samuti võiks lisada teema stiilis "PLC progemiskaablid" kuna igal krdi tootjal on oma "eriline" kaabel mis enamasti maksab sadu eurosid ja mida enamasti on harva vaja - miks siis mitte omavahel laenutada !
Vasta
#3
Kuna enamasti teenitakse PLCde ja nende ümber käivate teemadega raha, siis pole vist väga palju neid, kes seda teemat avalikus foorumis arutada tahaks.
Vasta
#4
Ma ei usu et see probleem oleks - otsene "firmware" nt pumbakilbi juhtimiseks ei ole väljaspool kilpi midagi väärt.
Vasta
#5
Ka mina ei näe tegelikult probleemi. Lahendeid kasutatakse suht unikaalses kontekstis, ainult konkreetse seadme tarvis. Samuti on vahel mure mõne üksiku ploki (user-created) "disaini" või selle erinevate lahendite otsingul, ilma et see kajastaks teisi sadu plokke, millest kogu programm koosneb.
Vähemasti nii on see ka välismaa foorumites. Lihtsalt tulenevalt erinevatest keeltest, on vahel raske mõista täpselt muukeelseid soovitusi ja juhendeid.
Vasta
#6
Praktika on tõe kriteerium.
Pane oma probleemiga teema püsti (kas või test probleemiga) ja näeb ära kui palju neist paarikümnest Eestis sellel alal pidevalt tegutsejatest sõna võtavad.
Vasta
#7
Mida peab üks PLC oskama, kas wifi,ethernet peaks küljes olema ?
Kas oleks eelistatuim puutetundlik graafiline ekraan, või pigem madal hind ja tavaline 2 realine LCD ekraan ja mitte puutetundlikkud ehk tavalised nupud.
Milline võiks olla ideaalne PLC ?
Vasta
#8
Kellele ema, kellele tütar.
Pole ilmselt mingit ühtset arusaama ideaalsest PLCst. Erinevates kohtades ja erinevatele inimestele on erinevate omadustega see ideaalne.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne