Eelvõimendile tämbreid?
#1
Ärge kohe kritiseerima hakake et heal võimendil on ainult on/off ja volüümi nupp.

Nimelt sai selline eelvõimendi kokku klopsitud:
http://img401.imageshack.us/img401/7337/anm78od.jpg
Kuna kõlarid on suht hädised tunnen siiski vajadust väheke tämbreid reguleerida, piisaks kõrgetest-madalatest eraldi. Kas sellele skeemile saaks midagi juurde "pookida" kasutades ära olemasolevaid toiteid/skeemi?
Erladi ekvalaiserit ka kasutada ei tahaks, need kipuvad pigem kahju kui kasu tegema.
Ideid?
Vasta
#2
Annaks teha küll kahe astme vahele (standartne tämbri regulaator, mis arvestab suurt esimese astme väljundtakistust, sellised olid näiteks enamustel vene lampraadiotel) aga see tapaks ära kogu selle võimendi mõtte.

Üks näide on lk 10: skeem, elementide suurused tuleks üle arvutada ja muuta natuke, kogu võimendus ka kukub muidugi hulka dB-e.
Vasta
#3
(04-01-2010, 08:24 PM)jaffimees Kirjutas: Kuna kõlarid on suht hädised tunnen siiski vajadust väheke tämbreid reguleerida, piisaks kõrgetest-madalatest eraldi.
Tämbritega eelvõim pole enam lihtne võimendusaste, kuigi pole mingit põhjust sellist mitte kasutada - helitehnikas ainupädev seisukoht on ju "aga mulle meeldib nii". Soovitan sellist eelvõimendi skeemi. Koostamisel tuleb väga hoolikalt varjestada, eriti korrektsiooniahela detailid. Skeemil on stereovõimendi üks kanal. SRPP annab oodatava väikese väljundtakistuse ja seega sobivuse suvalise järgmise võimendi tüürimiseks, samas suurema ületüürimise varu, kui katoodjärgur.
Vasta
#4
http://www.schmarder.com/radios/tech/tone.htm
http://amps.zugster.net/articles/tone-stacks

Kas see Baxandall (a.k.a. James) eel ja lõppvõimendi vahele ajaks asja ära?
Vasta
#5
See sobib küll aga mitte eel ja lõppvõimu vahele vaid kahe sinu võimu astme vahele (1 ja 7 klem lambil), nii nagu Eriku pakudud skeemiski (sul on ainult tavaline triood mitte SRPP). Pead veel korrigeerima/arvutama elementide väärtused kuna esimese astme väljundtakistus on üsna suur. Diagonaalis üle vaadates tundus, et James-Baxandall lehel on arvutus sisulislet nullise väljundtakistuse kohta tehtud.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne