Vinüülimängija helipea koormused
#81
Eelmine pea pidi olema siis selle kuu viimane - mea culpa, tuleb veel üks ...

Audio Technica AT71E koos Pfeiferi uue nõelaga:

   

graafikud siis sellised:

                       

Heli kohta niipalju, et paarsada täiendavat pikofaradit muudab "öö" "päevaks".
Kui koormuseks oli plaadimängija kaabeldus (ca 130 pF) koos fonoastme plaadiloleva püsikoormusega 100 pF (siin 100pF graafik), siis heli oli detailne, kuid tuim.
Lisades juurde 220pF (320pF graafik) tuli helisse "elu sisse". Graafikute järgi edasine mahtuvuse lisamine tuleb pigem kahjuks kui kasuks.

Loo moraal - kui fonoastmel pole seadistatavaid koormusmahtuvusi, varu Y-jagureid ja RCA-pistikutesse joodetud kondensaatoreid...
Vasta
#82
(29-03-2017, 10:20 PM)madis64 Kirjutas: Audio Technica AT71E
Kui koormuseks oli plaadimängija kaabeldus (ca 130 pF) koos fonoastme plaadiloleva püsikoormusega 100 pF (siin 100pF graafik), siis heli oli detailne, kuid tuim.
Lisades juurde 220pF (320pF graafik) tuli helisse "elu sisse".
Tootja poolt peaks Audio Technica AT71E helipeale sobima just 250pF vt lk 23
http://www.theanalogdept.com/images/spp6...nglish.pdf
Vasta
#83
Kõik võib olla, kuid ma väidan seda, mida ise oma kõrvaga kuulsin - ca 130pF mängijakaabelduses ja 100+220pf fonoastmes andsid oluliselt parema heli kui 130+100pF, mis tootja soovitusele vägagi lähedal juba on.
Vasta
#84
Tulin täna veel kord AT71 juurde tagasi ja kuulasin teda erinevatel koormusmahtuvustel:

- 130 + 100          => plank nagu lippaed;
- 130 + 100 + 100 => hakkab juba looma;
- 130 + 100 + 220 => detailid joonistuvad välja, rohkem ei ole (minule) vaja.

130pF on mängija kaabeldus.
100pF on joodetud fonastme plaadile.
Vasta
#85
Kuna mulle ei meeldi katkised asjad, siis sai mõned postitused eespool mainitud ADC QLM peale asendusnõelad tellitud, millest esimene sellel nädalal ka kohale jõudis:

   

Graafikud siis sellised:

                     

Mida öelda - kuna koonerdamine pole kokkuhoid, siis sai ostetud ikagi 36-seeria nõel?

1,3 grammise survejõuga mängib nagu muiste.

Heli on hea ja detailne, kuid (võib olla sissemängimise puudusest või ka pea klassivahest tingituna - QLM on XLM-ist mõeldud olema tase allpool) on "kohalolekutunne" küünemustavõra nõrgem kui XLM-iga kuulates.

Omapärane on, et sellele peale koormusmahtuvus meeldib - kõige parem heli tuli PhonoBoxi maksimummahtuvusega (keskmiste lohk graafikul kadus peaaegu ära ja kõrgete kukkumist suurema mahtuvuse tõttu ei olenud ei kuulda ega ka graafikult märgata).
Vasta
#86
Võib vist õlle lahti nööpida - Radiotehnika U-101 teema on lugemiste arvult ületatud :-)

Mitte, et ma seda eriti südamesse võtaksin, kuid ikka kena neid lugemisnumbreid vaadata (isegi kui neist osa botid on ...).
Vasta
#87
Jõudu!
Ka üks on lahinguväljal sõdur.
Vasta
#88
Minu komplimendid, selline põhjalik ja ilusti lahtikirjutatud ning piltidega tekst on kasulik materjal ka 10 aastat hiljem. Kirjutajate ega lugejate arv ei ole siinkohal kvaliteedi mõõdupuuks.
Vasta
#89
Tänud kaasaelajatele, jätkame harjutusi  Smile

Kuna nende ostetavate nõeltega "võib mina nii ja võib ka minna naa", siis sai QLM-pea jaoks ka üks geneeriline elliptiline varunõel ostetud:

http://www.ebay.de/itm/331662009148

         

, mis täna sai korraks (1,3 grammise survejõuga) mängijasse pandud.

Üldmulje selline, et eespoolkirjeldatud 36-nõel on "küünemustavõrra" detailsem, kuid teatud hetkedel tundus see geneeriline "musikaalsem" olevat.

Ilmselt tuleb automaatmängija riiulist lauale tõsta ja kummalegi nõelale ca 20...30 tundi "sissemängu teha" - peale seda tuleb neid uuesti kuulata. Tõenäoliselt on mõlemad head asjad.

Lahenduse leidis ka "hüppava 30-nõela müsteerium" - peale nõelakangi ümbruse puhastamist sinnakuhjunud suuremast sodist ning survejõu vähendamist 1,7-le grammile tuli heli täiesti normaalselt välja. Kui survejõudu tõstsin 2,5-le grammile, ilmnesid moonutused - kas nõelakangi vedrustus "vajus läbi"?
Kuid kooniline nõel jääb kooniliseks nõelaks - hea külaliste saabudes peale panna (kui keegi juhtub hävingut põhjustama, ei ole kaotus suur ja pidusöögi käigus küll keegi elliptilisel ja koonilisel nõelal vahet ei tee).

Kokkuvõtteks - kui oleks täna omale vaja kuulatavat ja soodsamas hinnaklassis helipead soetada, siis selle

https://www.thakker.eu/en/pickup/adc-qlm...ge/a-4897/

võiks võtta küll (kui XLM-i peale mitte minna) ning kui algupärase nõela heli ei meeldi, siis ülalviidatud "geneerik" aitab välja.
Vasta
#90
"korealasest geneerik" sai nüüd nädal jooksul ca 25 tundi "sissetöötamist" ning täna võrdlsein teda oma põhimängijal (peaks ADC XLM) senise põhinõelaga (ADC XLM type I).

Öelda võib niipalju, et tegemist on hea nõelaga, detailsust piisab, kõige heledamat plaadikrabinat korjab vähem üles kui XLM-nõel (ilmselt teistsugune nõelalihv) ning (kuid?) samas on bassiots "tummisem" (võimendist sai bassitämber nulli keeratud).

Arvaksin, et lihtsalt hea muusika pikemal kuulamisel väsitab kõrvu ehk natuke vähem kui XLM-nõel.

Järgmiseks läheb 36-seeria nõel "oma 25 tundi saama" ...
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne