Akai GX-69 kassettdeki renoveerimine
#1
Kulus siis nädalake Akai GX-69 kassettdeki kordategemisele:

- mehhanism ja liikuvad osad määritud;
- rihmad vahetatud;
- täielik "lüüdikuur"
- elektroonikaosa (audiotraktid + eelmagneetimisvoolud) häälestamine.

Pilte on näha:

https://personal.filesanywhere.com/fs/v....6276b8a6af

NB! Google Chrome on hakanud hoiatama, et FilesAnywhere on ohtlike saitide nimekirja lisatud - sirvige omal riisikol (minul NOD32 häiret ei andnud).

Mida kokkuvõttes öelda (enne suuremat kassetikate võrdlustesti tegemist):

- mahamängiv mehaanika on häälekam kui GX-75-l (sirinat annab veomootor);
- pooliajam on hammasülekandega (mehhanism sarnaneb üldjoontes vägagi Kenwood KX-7030 mehhanismile kui luugiavamismehaanika arvestusest välja jätta), mis väldib küll kerimisel ajami läbilibisemist, kuid on häälekam kui kummivööga satelliitrattaga ajam;
- lahti ja kokku käib ta suhteliselt lihtsalt;
- kõik elektrolüütkondensaatorid sõltumata otstarbest (toitesilurid või signaaliahel) on ühe valmistaja omad ja üht tüüpi (bipolaarid loomulikult erinevad polaarsetest);
- juhtsignaale on millegipärast realiseeritud bipolaarsete nivoodega;
- kalibreerimisrežiimis ei ole võimalik seadistada indikaatorinivoosid, vaid tuleb seadistada kalibreermissignaali sisendnivoosid.

Üldiselt tundub (oma klassi kohta) suhteliselt viisakas seade olema...
Vasta
#2
Paar aastat möödunud, pill üldiselt riiulis teiste omasuguste keskel seisnud. Sõbral tekkis huvi kuulata, andsin.

Räägib, et Play-nupu vajutamise järel on helis ca poolesekundiline kiirusejõnks sees.

Peale kaane mahakruvimist (sõbra poolt, au temale ;-) ) selgus tõenäoline põhjus - Thakkerist ostetud 3 mm laiune rihm on ilmselt oluliselt kitsam kui algne ca 5 mm laiune ning veomootori käivitumisel (Play vajutamisel) rändab see kitsas rihm korraks veoratta serva ning alles mõne hetke pärast "ronib keskele tagasi".
Veoratta servas on aga selle diameeter oluliselt väiksem - sellest ka kiirusemuutus.

Ega midagi, sai siis Serigost ja Oomipoest natuke rihmasid juurde vaadatud - Oomipoe omad on 6 mm laiused (mis katsetamisel hea tundus), kuid paksemad (0,55...0,6 mm). Serigost võetud rihm on ca 4 mm lai ja 0,4 mm paks, mis igati sobiv tundub - rihmarattal püsib hästi ning ka vabas osas ei laperda.

Moraal: Thakker ei anna igale makitüübile õiget rihma...
Vasta
#3
(10-02-2019, 03:48 PM)madis64 Kirjutas: Thakkerist ostetud 3 mm laiune rihm on ilmselt oluliselt kitsam kui algne ca 5 mm laiune... Oomipoe omad on 6 mm laiused (mis katsetamisel hea tundus), kuid paksemad (0,55...0,6 mm). Serigost võetud rihm on ca 4 mm lai ja 0,4 mm paks, mis igati sobiv tundub - rihmarattal püsib hästi ning ka vabas osas ei laperda.

Moraal: Thakker ei anna igale makitüübile õiget rihma...

Et siis originaal oli 5mm lai ja 0,4mm paks (ja elastsus ei omagi tähtsust,  mida saab mõõta tavalise vedru njuutonmeetri abil)? Pakun, et 4mm serigo rihm "rändab" sisselülitamisel samamoodi, kuid lühema aja jooksul. Tore kui eksiksin.
Vasta
#4
Elastsuse mõõtmine (enam vähem õige paksuse ja laiusega rihma puhul) on selline luksus, mida piiratud valiku juures endale lubada eriti ei saa ;-)

Peale vaadates - käivitamisel ehk väikse nihke telgjoonest kõrvale teeb, kuid oluliselt väiksema kui 3 mm rihm ning veoratta servani jõudmisest on asi kaugel.

Oomipoe 6 mm (0,55 paksusega) rihm püsis muidugi veel stabiilsemalt oma rajal, kuid tundus kole kalk ja kõva näpuvahel.
Vasta
#5
Sa pane pildid parem siia, siis on 5 ja 10 aasta pärast ka alles. Kõik foorumid on paksult täis "Piltideta teemasid" tänu photobucketi "muutunud poliitikale". Küllap ka teised providerid suudavad mingi hetk pildi tasku panna.
Vasta
#6
(11-02-2019, 07:51 PM)madis Kirjutas: Sa pane pildid parem siia, siis on 5 ja 10 aasta pärast ka alles.

FilesAnywhere lubab küll 100 aastat ;-)

Praktilisest küljest võttes - neid pilte viiekaupa teemasse laadida oleks ikka paras piin ...
Vasta
#7
Või nii kaua kuni tasu makstud on?
Vasta
#8
(13-02-2019, 12:17 AM)moi Kirjutas: Või nii kaua kuni tasu makstud on?

Jutt käib tasuta variandist. Kui ma sellist failikeskkonda otsisin mõned aastad tagasi, mis vähegi pikemat säilitusaega tasuta paketile pakuvad, siis peale FA muud nagu ei leidnudki (isikuga seotud guugli Drive või Microsofti konto ega Dropbox ei tule antud kontekstis kõneks).

Tasu eest saab kettapinda ja ilmselt mingeid muid hüvesid ka juurde.
Vasta
#9
Mul sarnase koha otsimine aktuaalne ja vaadates Filesanywhere tundub, et nad on oma pakutavat muutnud ja mingit tasuta varianti enam ei paku.
Vasta
#10
(13-02-2019, 04:03 PM)moi Kirjutas: Mul sarnase koha otsimine aktuaalne ja vaadates Filesanywhere tundub, et nad on oma pakutavat muutnud ja mingit tasuta varianti enam ei paku.

Vaata aga vaata, ei paku jah.

Huvitav, kui kaua olemasolevatele vabateenuseklientidele seda lõbu pakutakse ...
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne