D-klassi autovõimendil väljundis müra
#1
Probleem siis D-klassi helivõimendiga (USBlaster USB3000 3kW RMS).
Väljundis on pidev müra, ükskõik mis asendis. Ei ole selline 50/100Hz urin vaid pigem nagu kuskil kõrgemate sageduste piirkonnas "kahin". Ja tuleb ka bassielemendiga kuuldavale. Ei ole iseenesest väga valju, kuid kui võim ilma sisendsignaalita on siis kuuleb hästi ära.

Millest võiks selline asi D klassi võimul tingitud olla?
Pilte sisust kah:
http://forum.realmofexcursion.com/galler...p?cat=2005
Vasta
#2
Kas müra kuidagi muutub kui auto mootor käivitada või signaalijuhe küljest võtta. Kuidas toite ja signaalijuhtmed on veetud. + otse akult ja - kerest või - eraldi juhtmega (kui nii, kuhu on ühendatud - juhtme teine ots kas akuklemmile, suvalise poldi alla kere küljes või auto üldise kere miinusühenduse lähedale). Kas signaalijuhtmed on on veetud auto ühest küljest ja toide teisest (samas kui on korraliku varjestusega signaalijuhe siis pole ise täheldanud probleeme ka siis kui kõik juhtmed ühes puntras vedada). Kui juhtmetega kõik korras, siis võiks proovida võimule otse akust lühikeste juhtmetega 12 V peale anda ilma signaalijuhtmeta ja vaadata kas müra on alles, kui müra ikka ära ei kao, siis võib kasutada välist filtrit võimendi ja kõlari vahel.
Vasta
#3
Ongi ilmselt selline mürane võim, tal S/N ratio 70 dB ja mõõdetud vist selle 3kW suhtes, mis kokku tähendabki seda, et normaalsel tugevusel või ilma signaalita on müra hästi kuulda.
Vasta
#4
(13-01-2010, 11:32 AM)moi Kirjutas: Ongi ilmselt selline mürane võim, tal S/N ratio 70 dB ja mõõdetud vist selle 3kW suhtes, mis kokku tähendabki seda, et normaalsel tugevusel või ilma signaalita on müra hästi kuulda.
Ilmselt nii ongi, sest võim annab endast samamoodi teada ükskõik kas toas toiteplokkilt toites või aku pealt korralike juhtmetega. Ja isegi ilma ühegi RCA kaabliühenduseta. Ilmselt ongi rohkem orienteeritud helirõhu peale see võim Smile
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne