Technics SL-PS770D (cd-mängija) tuunimine
#1
Sellel kuul jalutas töölaualt läbi Technicsi SL-PS770D cd-mängija.

Esmasel lühidal kuulamisel (ei ole minu pill) jättis ta heli suhteliselt kahvatu ja "looritatud" mulje - nagu kuulaks "läbi paksu kardina või baikateki".

Välja nägi ta siis selline:

               

Kokkuleppel omanikuga sai otsustatud, et klapivõimuplaadi jätame selliseks nagu on - klappidega sellest seadmest tavaliselt ei kuulata ja kui on soovi hiljem klapiväljundit paremaks muuta, on mängija sees piisavalt ruumi pea suvalise klapivõimu sissemonteerimiseks (soojusvahetusele tuleb ainult mõelda - korpuses ventilatsiooniavad praktiliselt puuduvad).
Vasta
#2
Ega midagi, natuke foorumites tuhlamist, natuke mõttemõlgutust, kolb soojaks ja "lõikurid sisse".

Peale tööde lõpetamist ja pilli kokkupanekut oli heli oluliselt parem (detailsem ja "avatum") ning ka numbrilised näitajad olid oluliselt paremaks läinud:

   
Vasta
#3
Sageduskarakteristik:

Kuna mind põhimõtteliselt häirivad digipillides juba 20kHz juures langevad sageduskarakteristikud (võiksju nagu ikka sirgena püsida), siis sai natuke LTSpice-is mängitud ning tulemus sai selline:

   

Natuke 20kHz juures tõuseb, kuid see tõus on minimaalne ja tingitud peamiselt sellest, et ma ei soovinud pool tosinat või enam korda plaati ja kaableid väänates kondede mahtuvust seadistada.

Pakun (tegin kõik muudatused ühekorraga, seetõttu modimise eri etappide vahel mõõtmisi ei teinud) et karakteristiku väänas sirgeks nende kondede asendus:

C805/806/807/808          1000pF => 470pF (Wima)

Edit:

Niipalju veel, et C814

   

väärtuse vähendamine hakkab ASK-d 20kHz juures lagetama, mitte tõstma (nagu ma lihtsameelselt oletasin).
Vasta
#4
Müranivoo:

läks oluliselt paremaks (50Hz müra vähenes tunduvalt):

   

Põhjus lihtne - toitelüüte sai mõnes kohas (dac-i järgsete kivide toide) suurendatud ja vahtatud.
Vasta
#5
THD:

läks ka paremaks:

   
Vasta
#6
Kanalitevaheline ülekostvus (crossalk):

valmistas uurima üllatuse - sellist paranemist:

   

ei ole ma tõtt öelda ühegi seadme juures varem näinud.

Mis põhjuseks võis olla - ehk väljundis algselt kestaga ühenduses olnud (jälle pole kuskil varem ette jäänud) RCA-pesade

   

asendamine kestast isoleeritutega ning kestamaanduse toomine aa-ahelas "ettepoole" ("musta maa" juurde) - ei oska arvata.

Kokkuvõttes - endale tundub, et heli läks oluliselt paremaks.
Vasta
#7
Et mis siis lõpuks tehtud sai (lisaks RCA-pesade vahetamisele)?

1)    Toiteahelad
+/-5V (IC802/803):
C23/24              100uF => 220uF (FM)
 
+6,2V/-6,4V (analoog-lõppaste):
C15/16              470uF => 1000uF (FM, 25V, kuna tühijooksul pinge ca 17,6V)
C20/21              100uF => 220uF (FM)
C33/34              100uF => 100uF (FM)
C851/852          100uF => 220uF (FM)
 
2)    Signaalikonded
C817/818          47uF => 4,7uF (Wima)
 
3)    Lõppastmefiltrid
C805/806/807/808          1000pF => 470pF (Wima)
C814/815                      1200pF => 1000pF ( Wima)
C819/820                      1000pF => OUT
Vasta
#8
(25-03-2018, 03:44 PM)madis64 Kirjutas: Sageduskarakteristik:

Niipalju veel, et C814
väärtuse vähendamine hakkab ASK-d 20kHz juures lagetama, mitte tõstma (nagu ma lihtsameelselt oletasin).

Mis pärast seda R818-t tuleb, kas väljundpesa või on veel mingi opakas?
Vasta
#9
Opakas ja mute-transid:

   
Vasta
#10
See natuke seletab, miks nii pidi toimis. Kuna viimane aste on inverteeriv, siis sellel on võimendus seda suurem mida väiksem on eelmise astme väljundtakistus.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne