Materjalide hankimine Eestis
#1
Hommikust.

Alalõpmata teema on selles et kuskohast saaks erinevaid materjale väikses koguses. Allpool minu soovitused. Kõik eeldavad lisaks rahale (mida reeglina ei ole vaja palju) ka teatavat elementaarset suhtlusoskust. 

1) Vineer
Klavis. Asub Tänassilma tehnopargis. Lisaks heale laovalikule on neil suurepärane olukord lõikamisjääkidega, mida müüakse palju odavamalt. Veebis on neil tabel. Valige välja ja ostke. Korduvalt kasutanud nii tervete tahvlite kui ka jääkide ostmiseks. Muuseas, jäägid võivad olla päris arvestatava mõõduga.

2) Plastmaterjalid, kumm
Kõige suurem valik ja head hinnad on Proplastikus. Kui vähegi võimalik, laske kohapeal mõõtu lõigata. Kõik asjad tuleb ette tellida, lõikamisjärjekord on reeglina pikk, kuid reaalselt lõikavad kiiremini kui lubavad - ilmselt annavad pika tähtaja et endal vähem stressi oleks. 
Neil on ka hunnikutes jääke, mis asjaarmastajale on kullaauk - a la A3 suurune tükk 60mm pleksiklaasi, pole paha kui arvestada et reeglina müüakse sulle 1*2 või 1.2*2.5 tahvel minimaalselt. Jääkide väljakauplemine jääb igaühe personaalseks ülesandeks, minu soovitus on olla viisakas.
Samuti müüb plaste, reeglina kallimalt aga väiksemas koguses ETRA Baltic. Kannatlik ja viisakas suhtlemisoskus on seal ülioluline, nagu ka Proplastikus. ETRAl on lisaks ropult suur valik kummimaterjale. Nende jäägikast on samuti suurepärane aga kui avalik see on peate ise välja uurima.

3) Teras ja värvilised metallid
Enimor müüb suures valikus kõiksugu kraami, viimati võtsin sealt mõistliku hinnaga 140x140x140 teraskuubikuid 2tk (kaalu arvestage iseSmile. Neil on ka värvilise metalli osakond. 
Schmolz Bickenbach - seal on valdavalt roostevaba, kvaliteetterased ning lisaks suuregabariidiline alumiinium. See viimane on elupäästja, sealt saab a la 250mm diam täismaterjali väikeste juppidena. Laojäägid võivad olla samuti hea hinnaga.
SAPA/Hydro Extrusion - ekstrudeeritud kraam, hea laovalik. Jällegi, räägid inimestega normaalselt ja saad normaalse teeninduse. Võib ka ebanormaalselt proovida, tulemus on vastav ;)
Lehtalumiinium - soovitan võtta Proplastist, head hinnad
Ja nüüd natuke ekstrahead inffi: Väikesed kogused lehtmaterjale, a la A3 suurune tükk happekindlat roostevaba lehte. Kas siis ostate ropu raha eest laevaehituseks sobiva lehe ja lõikate küüneviiliga VÕI - laserlõikus. Laserlõikajatel on hulgaliselt jääke, mis reeglina lähevad vanametalliks, a la 40mm roostevaba lehe servad või siis tellige detailina, ei ole kallis. A la"palun lõigata mulle 200x300 ristkülik 20mm roostevabast lehest". Soovitan Baltic Steel Centerit
Väiksed kogused profiile on saadaval ehituspoodidest (alumiinium ja roostevabad ekstrusioonid, messingtorud). Soovitan ESPAKi

4) Üllatavad leiud
Gemoss profiköögipood (Sikupilli keskuse kõrval): 
Roostevaba terasriba, koogivormi kujul. Erinevad laiused ja pikkused. Väikekoguse kohta ÜLIODAV.
Kuumakindel silikoonkumm, A3 lehtedena. Punane.
Õhuke roostevaba teras, erinevad sügavtõmmatud anumad (nagu söögikohtade kuumlettides). Sobivad detaiide pesuks, suuruste välik väga suur. Väga soodsa hinnaga.

More to come, küsimused teretulnud. Võite kopida teistesse foorumitesse, mul on vahel kahju kohe kui keegi infot ei saa ja saadetakse selle asemel Tartu taha sohu rauda kaevama ;)
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne