PCB prototüübid
#11
See juhtiv lakk on ylberkallis-hõbe ju. Läbivasetamist tuleb teha koos puurimisega, ja siis vakumiga läbi aukude. Katsetanud selle läbi aga mitte 100% õnnestumis tulemus pole hea, lisaks võivad need yhendused katkeda hiljem x põhjustel. Samuti suurvoolu ahelatesse ei sobi.
Leidsin et kui ma pean iga viia yle mõõtma ja siis selle pastaga jändama võtab palju kauem aega kui lihtsalt traat läbi joota, nüri töö on aga yhendus palju parem.
Üldiselt foto meetodiga asjad veel esialgu käivad. Ise teen, läbivasetamise investeering plaanis kunagi. Tegelen sellega sest on oluliselt kiirem ja odavam kui tellida kuskilt proto. Hiljem nagunii esimene proto kui vead parandatud ja soft kirjutatud jääb nukka vedelema.
Plaadi saab jootmis valmis 40 minutiga kui välja arvestada vanni soojendus aeg. A4 omahinnaks tuleb umbkaudu 600.- , mitte oluliselt odavam kui brandner aga kuna aeg on raha siis kogusummas palju odavam.
Ja see et jotemaskita joota ei saa on jama, kõik saab joota õigete vahendite ja meetoditega kui just väga tihe BGA pole.
Samas mask pole midagi kallis, yhe uuringu järgi 50m2 toorik kilet oli umbes 2k. Pole vajadust olnud seega pole rohkem uurinud.
Vasta
#12
Mina kui protovalmistaja kommenteerin:

Termokõvastuv epoksiid, hõbedaga - maksab ca 200 krooni per plaat ja tulemused on tegelikult 100%, viimasel ajal ei ole vigaseid viasid ette tulnud. Traadijootmine on ikka palju aeganõudvam ja keskmisel plaadil on reeglina 300-800 viat, st üle tunni aja jootmist. Pastatamine on ca 5 minutit + 30 minutit ahjus. Tuleb pastatada mõlemalt poolt, ühelt poolt tehes on kahtlane.
Suure voolu jaoks tõesti ei sobi, kuid digiahelates eriti suuri voole pole kah, toiteradade viad saab üle joota.
x-põhjustel katkemist ei ole ette tulnud.
Aga loomulikult on see piirangutega, kuid IMHO kui ei ole endal läbivasetusliini, siis kõige kiirem ja mugavam.


Mina kui mode lisan, et võta kribamisel hoogu maha, Murphy, saad klaverile paremini pihta ja kirjavigu on vähem.
Vasta
#13
Eks ma ürita, osa tähti ampsab antiikne klaver ka äraSmile
Nojh mul enamasti alla 300 via.200- 300 viat siis ma juba tellin kuskilt.
Eks see pastaga on praktika asi rohkem, kui on aega et kõik nipid selgeks saada.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne