Vinüülimängija helipea koormused
#91
Nädal möödas ja 36-seeria nõel oma "sissetöötamistunnid" ära teinud.

Kuulasin - minu kõrva jaoks (ei ole "kuldkõrv") praktiliselt sama hea kui algupärane XLM Type I. Kuid selle eest "oma ja uus".

"korea geneerik" jääb siiski aste allapoole, kuid sobib taustakuulamiseks, külaliste vastuvõtuks ning kulunud plaatidelt ei korja niipalju plaadikrabinat üles. Muul juhul võib ta siiski ostmata jätta.

Nende ADC XLM ja QLM peade omapäraks näib olevat see, et mõlemad armastavad koormusmahtuvust - praegu jäi kuulamisseadesse fonoastmes 100+100+220pF. Väiksematel mahtuvustel läheb osa detaile ja nüansse kaduma, mida sa muidu tead "seal olevat".

Nõelte ja peadega olen vist hetkel ühele poole jõudnud, mingil hetkel tuleb ilmselt fonostamete kuulamisvõrdlus ette võtta.
Vasta
#92
Peale "väikest vaheaega" siis järgmine helipea - Audio Technica AT420 E-OCC:

https://www.vinylengine.com/library/audi...420e.shtml

   

                     

Mida arvata - sellele peale koormusmahtuvus meeldib...

Tämbritega võiks ka 2 kHz-st alates (kuni 10 kHz-ni) natuke kaasa aidata.

Mõõdetud siis 1,3 grammise survejõuga.
Vasta
#93
OSX tekitas Elfafoorumis väikse uudishimu Audio Technica AT311EP helipea vastu ning saigi peale mõningast mõtepausi see huvi pärast soetatud.

"Sissesõitmata" olekus nagu midagi eriti head ei paista:

                     

nii "mäed-orud" stiilis graafikut pole nagu ette tulnudki.

Eks tuleb ta sissemängimiseks automaadi peale panna ning mõne nädala pärast uuesti kaeda.

Survejõuks oli 1,2 grammi.
Vasta
#94
(04-03-2018, 06:45 PM)madis64 Kirjutas: OSX tekitas Elfafoorumis väikse uudishimu Audio Technica AT311EP helipea vastu...
Kas tema soovituse põhirõhk polnud mitte kanalite eraldatavus, mite mäed-lohud helikarakteristikus. Mul üks usa firma toode, keda enam pole - empire 4000e. Tollel promo järgi samasugune kanalieraldatus:
http://www.33audio.com/enter/pics/Empire...ochure.jpg
Kui huvi, saan sulle mõõtmiseks laenutada. Mulle ta eriti ei meeldi - omamüra suht suur kõvemal kuulamisel. Aga seda mainivad vähesed.
Vasta
#95
"Mägedest-lohkudest" polnud üldse juttu - ausalt öeldes on see kõigi nende helipeade juures, mis siin teemas üles mõõdetud on, esmakordne "vaatepilt".

Kanalite eraldatus (vähene ülekostvus) on üks positiivne omadus, mida allapoole traktis kuidagi juurde lisada ei saa, samas kui ASK-d saab tämbrite/ekvalaiseriga kompenseerida (kui tead, kus ja kui palju tuleb juurde väänata).

Su Empirele viskaks silmaringi laiendamiseks küll otsad peale, eks trehvame ja teeme ära.

Kuidas saab omamüra kõvemal kuulamisel häirida? Minu talupojamõistus ütleb, et omamüra peaks häirima vaiksemal kuulamisel ...

Aga seni keerutab mu Saba PSP-248 automaatrežiimil AT311-le "100-t sissetöötamistundi lihvida".
Vasta
#96
(05-03-2018, 10:06 PM)madis64 Kirjutas: Kuidas saab omamüra kõvemal kuulamisel häirida? Minu talupojamõistus ütleb, et omamüra peaks häirima vaiksemal kuulamisel ...
Omamüra all mõtlen ilma plaadita täisvõimsusel klappidest või kõlaritest kostvat spetsiifilist sisinat/sahinat/suminat/häiret mida eritab helipea. Empirel on see suht suurem, kui nt shureM97xE või technics205 (väikseim on ortofonConcord). Muusikat kuulates seda ei kuule/erista isegi lugude vaheajal.
Vasta
#97
Helipeal kõrgem sisetakistus? Kompenseerida koormustakistuse muutmisega?
Vasta
#98
Kirjelduse järgi tundub see olema nn. 1/F ehk termomüra, mida määrab takistus ja mida eriti võimu pool koormustakistuse muutmisega vähendada ei saa ja ei ole mõistlik teha ka selle pärast, et siis läheks ASK paigast ära.
Vasta
#99
Eile jalutas töölaualt möödaminnes läbi Shure M75-6S, sai siis juhust asutatud ja temalegi korraks "otsad peale" visatud:

                     

Sellele peale näib koormusmahtuvus meeldivat - tundub nagu, et 420pF-st võiks eel edasi liikuda, kuid PhonoBoxil rohkem lisada ei saa ja eraldi juurde aretama ei hakanud.
Vasta
AT311 EP: 92 sissemängutundi hiljem ...

Sai siis kaks nädalat automaat-vinüülikal õhtuti ja laupäeviti-pühapäeviti käia lastud ning pead "sisse mängitud".

Täna kuulasin õhtul paar oma kontroll-lugudega plaati sellega - üldmulje on üsna hea. Detailsus on olemas s.t. tehaseandmed hea kanalieraldatuse kohta näivad paika pidavat. Kõrgemas otsas on "teravust" vähem kui mu ADC XLM-il (originaalnõelaga), kuid samas on tulemus kõrvale natuke rahulikum ja s-id ei susise ka (eriti).

Kes basse armastab, siis neid näib sellest peast ka üsna piisavalt tulevat...

Kokkuvõttes - selle 38 euro eest (pluss postikulud), on seda pead küll.

Homme-õülehomme jõuab ehk ka "otsad peale visata" ning siis on näha, kas ka mõõtetulemustes mingit muutust näha on.

Peaks veel ühe sõbraga kokku leppima võrdluskuulamise tema suhteliselt vähe mänginud sama peaga - siis võiks "sissemängimise" efekt ka reaalselt tuvastatav (või siis mittetuvastatav) olla.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 19 külali(st)ne