Kummal pool ekraani on plekk ?
#10
Ma pole elektroonika-insener. Isegi mitte insener. Tegelen elektroonikaga hobi korras ja põhitöö on tarkvara arendamine. Kuna viimast on juba üle 10 aastat tehtud, siis lihtsalt uurisin, et millised võiks olla erialavahetuse perspektiivid. Investeering oleks märkimisväärne, uuesti ülikooli ja sealt pea-aegu et nullist edasi. Vb ma ei osanud otsida, aga mul õnnestus leida ainult üksikud ettevõtted, kes üldse eestis mingi arendus-tegevusega tegelevad. Enamus kas toodavad allhanke korras midagi või remondivad ja impordivad. Niiet kui ma tahaks tegeleda tipp-tasemel ja kaasaegse tehnoloogia arendamisega (eeldusel, et ma olen piisavalt kvalifitseeritud), siis eestis oleks töökoha-valikud üsna ahtad. Positiivne poole pealt -- mingid valikud ikka oleks.

Mis puutub värbamisse, siis võin kinnitada, et asjalike ja kogenud spetsialistide leidmine ongi keeruline. Võid kuulutada palju tahad. Vastuseid tuleb harva ja need on tihti sellised "äkki läheb õnneks" tüüpi. Kõik HR osakonnad on hädas inimeste leidmisega ükskõik mis alale, väga paljud ilmselt on üldse kuulutamisest loobunud. Lõpuks läheb ikkagi asi selle peale, et koolitad ise. See on kulukas ja kõrge riskiga investeering ja pole just palju ettevõtteid, kes seda endale lubada saavad. Olude sunnil on mitmed suuremad IT-ettevõtted juba hakanud korraldama suvekoole jms üritusi üliõpilastele, et nad võimalikult vara ära krabada. Saagikus on küll madal, aga ikka pram, kui mittemidagi. Võibolla peaks ka elektroonika-firmad midagi sellist kaaluma.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: madis - 24-06-2012, 02:20 PM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: felch - 26-06-2012, 07:55 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: andrei - 26-06-2012, 10:33 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: A.R. - 27-06-2012, 07:51 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: madis - 27-06-2012, 09:32 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: A.R. - 27-06-2012, 11:17 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: tvtv - 27-06-2012, 11:05 AM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: madis - 27-06-2012, 06:22 PM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: andrei - 28-06-2012, 04:31 PM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: tvtv - 29-06-2012, 12:13 PM
RE: Kummal pool ekraani on plekk ? - Autor: A.R. - 02-07-2012, 09:19 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne