Kanal2 Ajujaht, mis arvate ?
#11
Nali selles ongi, et minult krahmati ühe valgusti näidis, seda mis sellega teha kavatsetakse sain teada ajujahi leheküljelt. Sellest ka hämming Smile

"Äri tegemise eesmärk on kasutada võimalikult palju teiste inimeste aega ja raha, ehk. nö "neegreid", kes töö ära teevad ja kellel endal pole piisavalt ajusid, et midagi innovaatilist välja töötada JA TURUSTADA"

See on nüüd siis selline "sain eile täisealiseks ja hakkan maailma vallutama" suhtumine. Kaldub rohkem trussikupäkapiku poole.

Kaasaegne ärimudel seisneb rohkem sünergias ja heas suhtlemises ning enda pidevas harimises, "take the money and run" ei anna pikas perspektiivis head tulemust.
Vasta
#12
Ma ei tea, mismoodi suhtlemine KaruTECiga käis kuid kui "spetsiaalse lahenduse väljatöötamine" seisnes poest (või mujalt) valmis tüki ostmises ja selle enda "lahenduse" pähe esitlemises, on tegu pettusega. See pole millegi uue loomine.

Eelnevate veidi demagoogiliste võrdluste kohta (Edisson jne): enamiku tänapäeva tehnikasaavutuste autorid ei oleks siis autorid sest nad kasutavad nt. Newtoni, Maxwelli jt saavutusi...Smile
Aga tore muidugi, et inimesed on nii enesekindlad ja võrdlevad oma saavutusi Edissoni jt suurkujude omadega... Smile
Vasta
#13
Valmis tüki kasutusse võtmine nende poolt muidugi veidi halba varju heidab. Samas, nagu öeldud, ei ole toode veel kogu äri. Kui kaua too näidis riiulil seisnud oli selleks hetkeks? Võibolla oleks see sinna seisma jäänudki, kui keegi ei oleks huvi tundnud asja vastu?

Felchile: kui jutus tuuakse näide selle kohta, kuidas Kain tappis Abrami, siis ega sellepärast keegi ennast Kainiga võrrelda ei taha. Näited on toodud jutu mõtte selgitamiseks.

Newtonit ei saa niisamalihtsalt siia kõrvale panna, sest Newton ei olnud mitte leiutaja vaid juba ammu toiminud põhimõtete avastaja (leiutajaks pr. Emake Loodus). Newton ei leiutanud gravitatsiooni, newton avastas, et selline asi toimib igal pool samadel tingimustel. Evans seevastu võttis juba avastatud põhimõtted ja leidis neile praktilise kasutuse. See oli juba leiutis. Paraku ei olnud tal ärilist võimekust, et oma toodet kellelegi müüa. Õnneks leidus keegi Edison, kes tema idee riiulilt seismast võttis, tolmust puhtaks pühkis ja selle kasu teenima pani.

Ma ei olegi väitnud, et LED Masteri inimesed niisama võimekad on. Aga tundub, et nad vähemalt tegutsevad selles suunas, mitte ei istu niisama ja ei oota, et õnn nende õuele jalutaks.
Vasta
#14
LED Master tegutseb vägagi aktiivselt, selles suhtes ei ole midagi ette heita, nad on meie edasimüügipartner, ise ma ei jaksaksi uusi kliente pidevalt otsida.
Jututeemaks olev valgusti oli tõesti riiulis, kuid seda tüüpi oleme müünud paarsada tükki, mis on päris hea kogus Smile

Võiks veidi vähem lahmida, mul jääb mulje nagu sa arvaksid et ma istun niisama ja ootan õnne. Usu mind, asi on sellest VÄGA kaugel.
Vasta
#15
Ma arvan, et mu eelmine postitus oli veidi tige (hommikune kohvi jäi joomata kuna vool kadunud Sad ) ja oleks võinud olemata olla. Ehk admin kaalub võimalust see kustutada, tiba häbi on...
Edu ettevõtmistes !
Vasta
#16
Felch, lisaks sellele et sul kohv jäämata jäi, jäi vist ka postitus mille eest sa justkui vabandad, postitamata Smile Sest mina vastasin ikka Wortexi postile.
Vasta
#17
(06-09-2010, 09:13 PM)KaruTEC Kirjutas: Felch, lisaks sellele et sul kohv jäämata jäi, jäi vist ka postitus mille eest sa justkui vabandad, postitamata Smile Sest mina vastasin ikka Wortexi postile.
Ee...jah, sain aru küll. Pean silmas oma postitust Wortexi-le.
Kuigi ma pole mitte kõigi Wortex-i seisukohtadega nõus siis...miks see peaks teistele korda minema. Ja pole ka mõtet foorumisse tigetsemist/läbustamist sisse tuua. Selleks on muud foorumid...
Vasta
#18
KaruTEC, hakkasin üldse kirjutama, kuna hetkel on kogu seda teemat väga ühepoolselt käsitletud. Saan aru, et Teil on tunne, et tehtud on ülekohut, võeti Teie toode ja mindi sellega raha nuiama. Kindlasti oleks LED Master pidanud oma plaane ka Teile tutvustama, see oleks olnud viisakas. Samas olid neil kindlasti oma põhjused, miks seda ei tehtud (ilmselt oleksite Te nt. vastu olnud).

Kuid. LED Master rõhus oma esitluses just sellele, et toodet hakatakse kasutama ülekäiguraja valgustina (eeldan, et Teil oli valgustile mõeldud teistsugune otstarve). Idee on/oli suurepärane, sest praegusel hetkel (korralikke) LED ülekäiguajavalgusteid turul ei ole. Ilmselt on nad tegelenud ka selles suunas, et leida Teie valgustile just sellel kasutusalal kliente. Sellised inimesed teevad tavaliselt suurepärast lobitööd ja räägivad nö. isegi seina surnuks.

Ehk siis oli neil olemas (toimiv) plaan, Teie valgusti abil raha tegemiseks. Ilmselt ei olnud neil algkkapitali, mistõttu nad rahastamise võimalust otsima hakkasid (Ajujaht). Selle summa eest oleks 94,2% tõenäosusega Teie käest hunnik lampe ostetud ja need rahvale maha äritud. Paraku nad raha ei saanud ja kaup jäi ilmselt ka katki. Seda võib käsitleda ka halva tehinguna Teile, kuna potentsiaalne milku (oli see summa vist nii suur) jäi saamata (miinus lampide tootmismaksumus muidugi). Võibolla pole see summa Teie jaoks suur, aga kaotus ikkagi.

Tahan oma jutuga jõuda sinnamaale, et keskmine haritud Eesti inimene kipubki asju vaatama ainult oma mätta otsast ja täpselt niikaugele, kui ninaots ulatab. Teie nägite ainult seda ülekohut, mis tehti, kui võeti Teie toode ja mindi sellega raha taotlema aga ei näinud seda, et see raha oleks ilmselt ka Teile kasu tootnud.

Kui mina oleksin leiutise autor ja keegi leiaks sellele potentsialselt tulusa kasutusala + kindlustaks mulle sellega kena kopika, ilma, et ma lillegi liigutama peaksin... krt ma oleks sitaks õnnelik ja läheks suruks sellel mehel kätt. Kuna Te siin mainisite, et LED Master Teile kliente otsib, siis seda enam.

Paraku, selle asemel leiab hulk inimesi, et kasulikum on neidsamu vendi maha teha kuna nende ettevõtlikust ei hinnata. Nähakse ainult seda, mida saab käega katsuda ja keelega lakkuda aga seda, mida mõistusega nägema peab, seda ei osata vaadata.

KaruTEC, ma tõepoolest ei mõelnud kogu selle tekstiga midagi isiklikku. Paljud inimesed mõtlevad samamoodi nagu Teie. Ma loodan aga, et leidub ka palju inimesi, kes mõtlevad sarnaselt minuga. Neile, kes ei oska seisukohta võtta, ongi minu postitus mõeldud.


@Felch: Mina ei näinud sinu postituses midagi valesti olevat. Avaldasid oma arvamust teema suhtes. See, kui veidi teravamaid noote sisse tuuakse, keskmist lugejat ei häiri.
Vasta
#19
(06-09-2010, 11:45 PM)Wortex Kirjutas: Sellised inimesed teevad tavaliselt suurepärast lobitööd ja räägivad nö. isegi seina surnuks.

Kui mina oleksin leiutise autor ja keegi leiaks sellele potentsialselt tulusa kasutusala + kindlustaks mulle sellega kena kopika, ilma, et ma lillegi liigutama peaksin... krt ma oleks sitaks õnnelik ja läheks suruks sellel mehel kätt.
Mul on just selliseid inimesi vaja. Leiutisi on. Kas sellised on vaid värskelt turunduskoolituse läbiteinud või on nad päriselt ka olemas?
Vasta
#20
(07-09-2010, 10:09 AM)andrei Kirjutas:
(06-09-2010, 11:45 PM)Wortex Kirjutas: Sellised inimesed teevad tavaliselt suurepärast lobitööd ja räägivad nö. isegi seina surnuks.

Kui mina oleksin leiutise autor ja keegi leiaks sellele potentsialselt tulusa kasutusala + kindlustaks mulle sellega kena kopika, ilma, et ma lillegi liigutama peaksin... krt ma oleks sitaks õnnelik ja läheks suruks sellel mehel kätt.
Mul on just selliseid inimesi vaja. Leiutisi on. Kas sellised on vaid värskelt turunduskoolituse läbiteinud või on nad päriselt ka olemas?

Mina neid isiklikult ei tunne aga firma nimi peaks olema LED Master Baltic. Kas OÜ või AS, seda ma ei tea. Ilmselt OÜ
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne