Uus foorum avatud
#51
(19-12-2009, 02:33 AM)daddario Kirjutas: Lugesin kohe huviga läbi Max'i postitused oktoobrini. Ei suutnud leida küll midagi, mis poleks "tasakaalus". Ehk tooks keegi mõne näite?

Niipalju kui mina olen näinud, ongi Maxi jutud foorumites õiglased, tasakaalukad ja väga arukad. Vastavad igasugustele nõuetele (et õigekeele nokkijatel ei ole midagi öelda) ja alati on oma seisukoht põhjendatud.

Samas saan aru ka tankerist : Karutec ja Max lähevad ühte patta, kuna neil on miskit halba öelda modede/adminni kohta ja automaatselt bänn/eelmodemine peale ja kogu lugu. Kõik, kellel veel miskit halba öelda on, hoidku oma keel hammaste taga või juhtub sama teiega!

Tanker, kujuta nüüd ette : me keegi ei ole täiuslik. Aeg-ajalt kriitikat tuleb niikuinii. Inimesed on erinevad ja vaatenurgad on erinevad. Nagu Sa ise ütlesid, mode tuleb olla tasakaalukas, ilmselt kehtib sama ka Sinu kohta? Ei ole väga tasakaalukas kõik vastuhakkajad bännida/eelmodeda. See on lihtsalt nõme. Pane ennast ka teiste nahka, äkki miskit koidab!
Vasta
#52
Tänud kõigile kes siiani vastanud! Smile
Tankerile veel niipalju, et Sa dramatiseerid olukorda veidi üle, mingit vägisi tikkumist mode kohale mul ei olnud kunagi plaanis, saatsin CV nagu paljud teisedki, kui konkurss sai läbi, ootasin ka mina adekvaatset ja põhjendatud vastust oma avaldusele, kuid seda privaatselt ei tulnud. Ei oleks ju raske olnud kirjutada need paar lauset, mida Sa viimastes postitustes siin teemas oled kasutanud ja asi oleks olnud lahendatud ning teemal lõpp. Ei oleks olnud minu nn. admistraatori vastast postitust Elfa foorumis, ega seda aruteliu siin foorumis. Elfa foorumi liige fre kirjutas Sulle päris pika vastuse (olen seda näinud tema enda lahkel loal), kus ta samuti tõstatas üles mõningaid foorumiga seotud probleeme ning tuli ka veidi kriitikat, mõistagi see Sulle Tanel ei meeldinud ja Sa ei pidanud vajalikuks vastata, sest tema ei kvalifitseeru ju samuti nüüd moderaatori kohale, ehkki ta ise seda ei soovinud, küll aga palusid vastust Sina temalt esimesena. ELFA veebilehe puuduste kohta on fre-lt ka korduvalt asjalikke märkusi foorumis olnud, mõistlik oleks olnud ka nendele reageerida. Seni tundub et kaupluse käivet ei peeta oluliseks tavaostjate osas, selline leht peletab kindlasti osa potentsiaalseid ostjaid konkurentide juurde. Kuna fre on mu hea sõber ja seltsimees, siis arutame ilmaasju tihti interneti- ja telefoniteel.
Mis puutub minu postituste arukusse või ebakompetentsusesse, siis on mõlemit, sest tunnistan ausalt, et 2007a. tehtud postitused olid tehtud enamjaolt purjuspäi, mis on taunitav igati ja mul endalgi neid häbi lugeda, kuid 2008a. hakkas seis veidi paranema juba, kuigi ma pole praktiliselt mitte ühegi oma postitusega rahul, sest ikka leiad lause ülesehituses ebakorrektsust või sõnades juhuslikke kirjavigu. Keegi pole täiuslik, mina kohe eriti mitte ja ma tunnistan seda, paljud aga ei tee oma vigadest väljagi...
Mis puutub edasisse Elfa foorumisse postitamisse, siis on see vägagi kaheldav, tuli esimene bänn suht kergekäeliselt, tulevad ka teised, mina ei hakka omale sellepärast põhjalikku ajupesu tegema ja ennast ümber "programmeerima" ideaalse kodaniku mudeli järgi. Vaadake kasvõi neid erinevaid motofoorumeid, reeglid on päris karmid, ka õigekirjale ja väljendusoskusele ning avalikke "ristilöömisi" tuleb kogu aeg ette foorumite moderaatorite poolt, vahel lajatatakse täiega, kui asi seda väärib, väga paindlik ei saa ka alati olla. Mis puutub Elfa tehnikafoorumi tulevikku, siis ma arvan, et ta kindlasti veel toimib mõned aastad sellise trendi alusel nagu praegu, vähegi teadlikum kontingent voolab välja ja asendub kahekordselt nn. "biomassiga", langus ei peatu enne, kui suured onud seda märkavad ja omad korrektuurid teevad. Smile
Vasta
#53
Püüdsin seda arutelu vältida, aga juhtus midagi, nimelt sain värskelt modelt märkuse postituse eest mis tehtud enam kui pool aastat (!) tagasi. Nii et Tankeri väide, foorumi korrastamisega tegeletakse on täiesti tõsi. Ning tõsi on ilmselt ka minul kui väidan et seda tehakse kallutatult ning tagasiulatuvalt, lahtiseletatult : mõni värske mode on otsustanud ajalugu ümber kirjutama hakata.
Tegelikult peaks halvast harjumusest üldse kusagil sõna võtta kuidagi lahti saama, kasu pole sellest kunagi olnud, vaid kirud end hiljem. Kindlasti ka selle praeguse pärast.
Vasta
#54
Olen isegi seal banni saanud. Lugesin ilusti Varia foorumiosa reeglid läbi ja olin kindel, et bux.to väike reklaam on kooskõlas reeglitega. Tegin siis oma teema seal ära, läks vist päev mööda ja hakati seal ropendama ja sõimama. Keegi admin v mode või ma ei teagi kes ütles, et kõik siin teemas läbustajad saavad banni või postitamiskeelu vms ning teema läheb kustutamisele. Järgmine päev oli teema kustutatud ja ainult mina sain banni, isegi mingisugust hoiatust ei saanud modelt või adminilt, et valesti käitusin. Reeglitest ei tulnud see ka välja. Isegi mitte foorumi üldreeglitest. Ärge mu teisele kasutajale hakake banni panema, tookord oleks hoiatusest ja teema kustutusest piisanud, et ma kirjutamata reegli selgeks saaks...

See on ju suht sama nagu kellegi otsa komistamise eest määrab kohus eluks ajaks vangi...
Vasta
#55
Kui see nii oli siis.. mina igatahes nii ei teeks. Ma ei arva, et mode on miski jupijumal, kellega ei saa vaielda ja kes kunagi ei eksi.
Reklaami suhtes olen eriarvamusel.
Max27, Sinu postituste kohta ei olnud mul midagi paha öelda, see oli niisama üldine jutt, mida oleks pidanud tegelikult kirjutamata jätma.
Vasta
#56
(19-12-2009, 10:53 AM)Max27 Kirjutas: Seni tundub et kaupluse käivet ei peeta oluliseks tavaostjate osas, selline leht peletab kindlasti osa potentsiaalseid ostjaid konkurentide juurde. ...
Mis puutub Elfa tehnikafoorumi tulevikku, siis ma arvan, et ta kindlasti veel toimib mõned aastad sellise trendi alusel nagu praegu.

Nii see ju ongi, pärast Elfa poolt Tevalo ostmist (tegelikult juba ka enne seda) on kaupluse leti müük rohkem reklaami üritus kui otseselt tulu toov äri. Sama moodi on ka Elfa foorum ja weebipood lihtselt relikt, mis pole äri tegemiseks väga vajalik.
Vasta
#57
(19-12-2009, 04:31 AM)jannozz50 Kirjutas: Tanker, kujuta nüüd ette : me keegi ei ole täiuslik. Aeg-ajalt kriitikat tuleb niikuinii. Inimesed on erinevad ja vaatenurgad on erinevad. Nagu Sa ise ütlesid, mode tuleb olla tasakaalukas, ilmselt kehtib sama ka Sinu kohta? Ei ole väga tasakaalukas kõik vastuhakkajad bännida/eelmodeda. See on lihtsalt nõme. Pane ennast ka teiste nahka, äkki miskit koidab!

Mõnda aega oli ELFA foorumis modede valimise teema nö. avatud kujul, kus kõik said oma 'auru välja lasta'. Kestis see paar päeva ning kohati läks seal 'päris kõvaks andmiseks' ja pärast seda sai too teema lukku pandud. Praegusel hetkel ei näinud ma enam vajadust uue taolise teema tekkimiseks (mida oleks põhjustanud Max27 postitus) ja otsustasin selle sel lihtsalt põhjusel eemaldada.
(19-12-2009, 11:32 AM)raivo Kirjutas: Püüdsin seda arutelu vältida, aga juhtus midagi, nimelt sain värskelt modelt märkuse postituse eest mis tehtud enam kui pool aastat (!) tagasi. Nii et Tankeri väide, foorumi korrastamisega tegeletakse on täiesti tõsi. Ning tõsi on ilmselt ka minul kui väidan et seda tehakse kallutatult ning tagasiulatuvalt, lahtiseletatult : mõni värske mode on otsustanud ajalugu ümber kirjutama hakata.
Tegelikult peaks halvast harjumusest üldse kusagil sõna võtta kuidagi lahti saama, kasu pole sellest kunagi olnud, vaid kirud end hiljem. Kindlasti ka selle praeguse pärast.

Kui Sul esineb taolisi probleeme, siis võid alati mulle PSi saata. Taoline tegevus pole õige ja uurin antud juhtumit lähemalt.

Ja üldiselt arvan, et mõistlik oleks ELFA foorumi haldusega seotud teemasid arutada ELFA foorumis. Selleks on meil olemas Foorumite / e-poe uudised ja tagasiside alamfoorum.
Kuu lõpus saab Max27 ja Karuteci karistusaeg ka läbi ja seega saavad ka nemad siis taas arutelus osaleda Smile
Loodetavasti mõjub jõuluaeg kõigile rahustavalt Smile
Vasta
#58
"Rahustamise" kohta on mul eriarvamus ja minu arutelu loogiline tulemus on ...

www.elektroonikafoorum.com

Ka "karistamisest" on mul eriarvamus, ma ei tunne just ennast eriti "karistatuna". Kahju on mõnest inimesest, kellele ei saanud abi pakkuda. Eks siis nemad võivad ennast "karistatuks" lugeda.

Mulle tundub et Tankerile ei jõua point iialgi kohale.
Vasta
#59
Mnjah, "karistus" on läbi ja kuna mul EI ole soovi enam ELFA foorumisse postitada, siis panin vastava teate. Selle peale ei suutnud universumi direktor ennast enam talitseda, pani "eelmodemise" ja kustutas teema. Teemade kustutamine tuleb tal hästi välja.
Nii et kui keegi elfast tahaks minult nõu küsida, siis peab ta selle foorumi ise leidma, muidu on "reklaam".

Palusin tankeril ära kustutada ka ülejäänud 2500+ minu postitust, ma ei tea kas ta kavatseb seda soovi täita. Äkki Felch teeks seda ?

Nii kõrvalmärkusena. Vaadake elfa statistikat postide arvu järgi ja tehke omad järeldused. Peale Felchi ei ole seal eesotsas eriti kedagi enam aktiivset ?
Vasta
#60
Kahjuks jah, paljud aktiivsed ning sõna otseses (heas) mõttes targad foorumiliikmed, kes paljudele head nõu andsid on kadunud või pole enam eriti aktiivsed.

Rom, Jyrka, kreeklane ja veel mõned. Ei tule kõik meelde.


Kõik vaikselt hajuvad ära.

Kurb. Hea foorum oli kunagi.

No ja see softivahetus kah, no milleks oli seda vaja?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne