Uus foorum avatud
#31
a) suvalisele küsimusele suvaline vastus

See on tõesti ebasoovitatav.

b) konkreetse tehnilise küsimuse teemas heietused a-la kuidas ma 57'dal kenotronidega alaldit ehitasin

Heietada võib, kuid tuleb teha eraldi teema. Päris huvitav on lugeda jutte kuidas keegi 1955 mingit magnetrulli vedas või mingit radarit putitas. Aga kui see tuleb vastusena küsimusele kuidas teha Atmega8 bootloaderit, siis ... peab korrigeerima.

c) vahutamine ortograafia vallas

Kirjavead on inimlikud, rate on out Smile
Vasta
#32
Vahutamisest ortograafia vallast.
Toon allpool näite ühest kohalikust auto-moto foorumist:

Reeglitest tulenevalt on foorumi keel ametlik kirjakeel vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele.

Toon siin ära meie poolt nõutavad normid:

1. Lause algab suure tähega.
2. Lause lõpeb punkti, küsimärgi või hüüumärgiga.
3. Kirjavahemärgi (peamiselt punkti ja koma) ees ei käi tühikut (näide ,kuidas ei tohi olla). Erandiks on mõttekriips.
4. Kirjavahemärgi järel on alati tühik (näide, kuidas peab olema). Erandiks on lõigu või jutu lõpp.

Kui kõik need on täidetud ja sõnastus enamvähem loogiline, on postitus ka loetav ja meie foorumi nõuetele vastav.
Vasta
#33
TO: Sidorov
Tegelikult on ortograafia-alane probleem seotud sellega et mõned inimesed ei saa nendest reeglitest aru ja üldiselt ei hakkagi saama. Siin on tegemist mõtlemise eripäradega ja haridustasemega. Selline puudus ei takista neil olemast briljantseks elektroonikuks/elektrotehnikuks vm. Väike erand on muidugi väga noored inimesed kes pärast noomimist saavad korrektse kirjutamisega hakkama küll. Kuid reaalses elus saavad sellised reeglid olla vaid soovituslikud. Samas iga enesest lugupidav inimene ei luba endale eksimist nii elementaarsetes tõdedes nagu emakeele õigekiri. Näpukaid tuleb ette ka parimates peredes kuid need on lihtsalt elimineeritavad kui enne postitamist oma jutu läbi loed.
Vasta
#34
Täiesti valesti aru saadud. need vähesed kes midagi tarka vastata oskavad, nende aeg on liig kallis et vahtu lugeda või väikesi vigu parandada ( kusjuures osa neist jääb endale märkamatuks, tuled 10min pärast tgasi siis avastad ,aga ...mõnikord parandan,mõnikord mitte). Kui tahate emakeele foorumit teha siis minge ja tehke. panen tähele ka seda et klaviatuur ajab vahepeal tähed vahetusse . ühesõnaga, kod. sidorov , lepi paratamtusega et saad kas tehniliselt ok vastuseid mõningate õigekirjavigadega või saad õigekirjas ok vastuseid mille tehniline sisu 0. mina valiks esimese variandi.
Vasta
#35
Ega sidorovi reeglid pahad pole, tühik peale kirjavahemärki on vägagi loogiline.
Võtan õigekirjateema kokku: kirjavigade üle ei nori, purjus peaga ja rate stiil on aga keelatud.
Vasta
#36
Uus foorumikene sai siis täna juba nädala vanaks, liitunuid ka juba oma poolsada tehnikahuvilist, asi edeneb tasapisi, kuid sihikindlalt edasi ja see on hea. Vähemasti on kord majas ja otsest läbustamist pole veel kohanud...
Samuti saab homme nädal Elfa foorumi "Moderaatorite konkurss" lõppemisest, praeguseks olen tolles foorumis kohanud ainult ühte uut moderaatorit (vasaraonu), kas rohkem sobivaid modesid ei leidunudki!?
Ilmselt võib siin takistuseks olla ka antud tehnikafoorumite liikmete gruppikuuluvus, st. need kelle nimed siin foorumis liikmete nimekirjas ja kes sõna võtnud teatud teemadel, need Elfa tehnikafoorumi moderaatoriks lihtsalt ei sobi, kahju küll, kui see nii peaks juhul olema. Igaljuhul valitseb uute moderaatorite konkursi teemas vaikus ja see ei ole eriti paljutõotav ja mis kõige hullem, foorum on praktiliselt modereerimata, lausa paha lugeda...
Vasta
#37
Mnjah, modevalimise teemad kustutati lihtsalt ära ;)

Masendav on see, et jälgides praegust elfa kulgemist, olen näinud ilma liialdamata vähemalt 10 topicut, kuhu oleks saanud anda konkreetse ja hea vastuse (materjaliotsingud, tööpakkumised jne jne).

Aga kuna selle foorumi olemasolust paljudel elfa liikmetel aimugi pole (mingil põhjusel on selle foorumi tutvustamine tabuteema) siis jäävad nõuanded andmata. Samas on elfa pood minu peamisi varustusallikaid ja enamik soovitusi annan just www.elfa.ee linkide abil. Nii et mõne mode väiklus vähendab sisuliselt elfa käivet. Muidugi mitte oluliselt, kuid ikkagi..
Ise tarbin elfat ca veerand milku eest aastas nii et kogemused toodetega on päris suured ja ma ei näe mitte mingit huvide konflikti.
Eks elfa modedel on alati vabadus hoida foorumit "radiotehnika" suguste spämmerite tarvis, loodame et lollid soovitused kedagi kasti ei aja.
Vasta
#38
(08-12-2009, 08:37 PM)Max27 Kirjutas: need kelle nimed siin foorumis liikmete nimekirjas ja kes sõna võtnud teatud teemadel, need Elfa tehnikafoorumi moderaatoriks lihtsalt ei sobi,

Mulle pakuti moreraatoriks hakkamist, kuigi ei kandideerinud aga ei soovinud siiski hakata - ei ole nii suur maailmaparandaja.
Vasta
#39
(08-12-2009, 08:37 PM)Max27 Kirjutas: need kelle nimed siin foorumis liikmete nimekirjas ja kes sõna võtnud teatud teemadel, need Elfa tehnikafoorumi moderaatoriks lihtsalt ei sobi,
Mitte alati. Mulle anti protsessorite foorum kasida. Samas ma ei tunne end selle pärast paremini ega halvemini. Ja...siit ka ära kolida ei plaaniks.
Vasta
#40
Max27.

Huvitav kas uued moded on oma võimu hakanud näitama või on lihtsalt igav?

Eelmodereerimine peale pandud.
http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/showgroups.php
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne