Vabadusesambast
#11
Eriti kiita ei tahaks aga peab ära märkima et Kod. Karu LED-valgustus Nõmmel kella küljes on töötanud nagu raudpolt. Samas kõrval olevad "el-Cheapo" tänavavagustid, mis suure hurraaga ja vist ka kena kopika eest üles pandi, põlevad pidevalt läbi. Seisu hea kontrollida kuna sõidan sealtkaudu iga päev tööle.
1:0 Karu kasuks!
Huvitav, milliseid hiinakaid sambas kasutati? Juhtusin mööda jalutama kui kogu sammas helendas (vist 18.12) - risti osa oli eriti ebaühtlane, osad ruudu pimedad. Sammas ise suht oki-doki.
Äkki olekski pidanud valgustuse kohe Karult tellima- oleks olnud kallim vast aga samas ka töötanud ?
Vasta
#12
(26-12-2009, 10:41 PM)felch Kirjutas: Äkki olekski pidanud valgustuse kohe Karult tellima- oleks olnud kallim vast aga samas ka töötanud ?
Ja kuidas seda üldsusele serveeritud oleks? Austatud KaruTEC-i esivanem oli
sambaga väga lähedalt seotud ja arvestades seda et eestlase lemmiktoit on
teine eestlane... Valvetatipritsidel oleks tööd olnud kolmanda põlveni. Kui ma
õieti mäletan siis hr. A.Reivik ennast ka sambast tagandas kui leheneegrid
mõnedest seostest kirjutama hakkasid. Ja välja tuli nagu alati, parima lahen-
duse otsimise asemel hakati lugema raha võõras taskus. Minule isiklikult jääb
arusaamatuks miks sellise märgilise tähendusega objekti üldse vähempakku-
mise korras ehitati.
Vasta
#13
Welcome to Estonia.

"Äkki" neid: http://www.made-in-china.com/showroom/he...LWCT-.html
Vasta
#14
Lisaks sambale peaks ka trepiastmete all olema valgustus. Ka neid vist pole eriti põlemas nähtud. Paistis, et sinna on pandud mingi LED "voolik".
Vasta
#15
Oleks võinud kohe nii teha :D

http://uudised.err.ee/index.php?06189321
Vasta
#16
Janti on nii palju olnud, et vahepeal lausa soovisin, et see võidusammas lõpuks ometi süttiks ja põleks heleda leegiga lõpuni!!!

Nüüd hoian pöialt, et valgutus ikka headesse kätesse läheks. Väikestviisi loodan, et varsti võetakse ette samba efektsemaks muutmine, praegune väljanägemine on kasutatud materjali (klaas) arvestades hallivõitu.

Tehnilise koha pealt on raske nõu anda. Spetsialistid on kindlasti sammast rohkem uurinud kui mina ja seega teavad olukorda paremini. Kui, siis ehk teha kaabeldus nii, et oleks kunagi tulevikus võimalik näiteks must-valgeid animatsioone teha. Animeeritud võidusammas kõlab küll esmapilgul jubedalt, aga kui ümberringi on nagunii endale pilku tõmbavad värvilised vilkuvad tuled, siis miks mitte ka tagasihoidlik hallskaalas sambavideo.
Vasta
#17
(28-12-2009, 05:12 PM)andrei Kirjutas: ... nii, et oleks kunagi tulevikus võimalik näiteks must-valgeid animatsioone teha....
Väga huvitav mõte - kes ütles et sammas peab olema midagi halli ja staatilist. Arvutisimulatsioon kindlasti näitaks, kuidas asi reaalsuses paistaks ja kas on jumet.
Olgu kuidas on, peaasi et ka ülejäänud klaaspaneelid roosaks ei tõmbuks vms. Tahaks väga loota, et Sans-Soss-Seppadelt on selle vastu mingi garantii välja nõutud.
Kaugest minevikust mäletan uduselt et Tšehhi kristallnõud olid hinnas. Ju siis tol ajal klaasimeistrid ei suitsetanud...või vähemasti ei loopinud konisid toodangusse.

Täiesti nõus arvamusega, et sellist objekti ei oleks tohtinud teha "säästupakkumisena". Tulemus on näha.
Vasta
#18
Aega on läinud ja kuuldavasti Tipi teadurid olemasoleva valgustuse kõlbmatuks tunnistanud. Ühte (vist ristiosa) paneeli õnnestus näha - seoke kena hobitrooniku ehitis. Mõtlesin, et panen akvat valgustama aga siis selgus, et nõrgavõitu selleks tarbeks....
Kuidas uue lahenduse projekteerimise rindel - kas on teada, kes teeb?
Vasta
#19
Mis kes kus ja kuidas, seda ei tea mitte keegi.

Aga mind paneb muretsema TTÜ seltskonna jutt stiilis "Eestis on kümneid tegijaid kes suudaks sellise asja valmis teha...".

Mitte et ma egomaniakk oleks, kuid ega ma eriti ei tea küll kes Eestis võimsa LED valgustusega arendus- ja erilahendustasemel tegeleks.
Vasta
#20
(03-02-2010, 03:27 PM)KaruTEC Kirjutas: ...Mitte et ma egomaniakk oleks, kuid ega ma eriti ei tea küll kes Eestis võimsa LED valgustusega arendus- ja erilahendustasemel tegeleks.
Kas just palju tegijaid aga küberi vennaskond tegeleb juba pikka aega meremärkide, poide jms LED valgustitega. Ühel näitusel nägin - päris ägedad. Muidugi pole poi samas skaalas kui sammas aga "ilmastik" on seal vast keerukamgi.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne