Vabadusesambast
#21
(03-02-2010, 03:27 PM)KaruTEC Kirjutas: Mitte et ma egomaniakk oleks, kuid ega ma eriti ei tea küll kes Eestis võimsa LED valgustusega arendus- ja erilahendustasemel tegeleks.

kuressaares on firma nimega enerpoint, kes ka teeb LED valgustust, just tänavalampide tasemel, neil töötajaid pea 100 vist (täpseid arve ei tea), et suurejooneline ettevõtmine. Pool toodangust on vist allhange, aga teine pool peaks neil täitsa enda R&D olema.
Vasta
#22
Enerpoindist. Kunagi tegin neile ühe väljatöötluse, kuid nende "lõtv" suhtumine intellektuaalsesse omandisse on edasise koostöö välistanud.
Ühes pakkumises eelmise aasta kevadel ma võistlesin nendega ja võitsin, kusjuures huvitaval kombel oli minu pakutud lahendus 4 korda võimsam ja täitis peale valmimist täpselt nõutavad kriteeriumid. Mis tähendab, et neil on vist inseneridest puudus, keskenduvad rohkem allhankele.
Rohkem nendest midagi ei tea.

Vahepeal on Postimehes ilmunud huvitav jutt, kuidas TTÜ arvutas välja praeguse lahenduse eluea. Kui välja jätta fakt et praegune lahendus ei tööta üldse ja oletada et see töötab, siis nõustun eluea hinnanguga. Silma järgi paistis avamisel, et kasutati mingeid noname hiinakaid LEDe.
Ja kokkuhoid läks neil kalliks maksma ;)
Vasta
#23
(04-02-2010, 02:35 PM)KaruTEC Kirjutas: ...Silma järgi paistis avamisel, et kasutati mingeid noname hiinakaid LEDe.
Ja kokkuhoid läks neil kalliks maksma ;)
Läks vist tõesti mingi kopka üles...
LEDide tüüpi ei tea aga selle 20 mA kohta on päris eredad. Samba jaoks küll mitte aga sarnast kasutasin oma koolitöös spektromeetri "taskulambina". Sobis just voolutarbe poolest.
Teostus on vahva -conformal coating on miski paadilakk, mis katab sujuvalt ka LED-e...
Huvitav, mida sambaosa valgustuses kasutati - väliselt paistab see märksa parem.
Mis probleem risti osa valgusega tegelikult oli - niiskus, LEDid ise või veel midagi? Peale selle et väljast paistis äärmiselt ebaühtlane, osade ruutudes polnud kedagi "kodus"..
Vasta
#24
(04-02-2010, 02:35 PM)KaruTEC Kirjutas: Mis tähendab, et neil on vist inseneridest puudus, keskenduvad rohkem allhankele.

Ega seal eriti insenere pole jah, Mõned helged pead on seal olnud, aga nemad on läinud. Vahepeal seal otsisid omale insenere, kolleeg käis kandideerimas, aga palgasumma oli 1-2k krooni rohkem kui pikaajalistel monteerijatel - no millest me räägime :D aga kuressaare kergliiklusteede valgustuse nad tegid, see hetkel veel töötab ilusti Smile
Vasta
#25
Eile telekast Vabaduse platsi "palvust" vaadates tuli samba lugu meelde. Kuidas on, kas uue valgustuse tegija on selgunud?
Vasta
#26
Huumor kuubis: 10,24mln EEK ja Alter Electric.
Ootame huviga, kuidas asi ka vastu peab.
Vasta
#27
Müstiline hind. Täiesti müstiline.
Eks siis novembris vaatame, millega hakkama saadi.
Vasta
#28
Merko on peatöövõtja, Alter Electric tarnib nodi aga kes siis töid teeb tegelikult?
Vasta
#29
Nalja veelgi: Alteri maksuvõlg on ~0,8mln EEK
Vasta
#30
(01-06-2010, 12:25 PM)minimum Kirjutas: Nalja veelgi: Alteri maksuvõlg on ~0,8mln EEK
Veel nalja: http://www.hinnang.ee/Company/osauhing-a...ric/27472/
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne