Vabadusesambast
#1
Igavene jant käib sellega, täna jõuti ringiga minuni - ETV tegi väikse ülekuulamise LED tehnoloogia osas ja seda pidada täna 18:30 aktuaalses kaameras näidatama. Eks näis mida kokku monteeriti.

Aga kui kellelgi on mingeid konstruktiivseid mõtteid ja ideid sambavalgustuse osas, siis võib selles topicus diskuteerida.
Vasta
#2
Teema muidugi huvitav aga enne valgustusest arutamist peaks saama selgeks mis parameetritega kliima seal sees on.
Kas on üldse võimalik, et sellise klaaskesta all ei tekki kondensaati?
Ajakirjanduses käis läbi mingi jutt ventilatsiooni täiustamisest aga mulle tundub küll, et täiustagu kuidas tahes, ei ole sinna sisse kuiva keskonda võimalik saada, eriti kui arvestada meie kliima suurte temperatuurikõikumistega.
Kolmas küsimus on muidugi veel see, mis sorti vetikad seal kondensaadis kasvama hakkavad, punased või rohelised - siis teaks valida LEDide värvi, et need ikka vetikatest läbi paistaks ;)
Vasta
#3
Tere kõigile ja Häid Pühi!

Tore intervjuu KaruTEC! Nüüd saab kaitseministeerium ise ka aru, kellega oleks pidanud lepingu ikkagi tegema, et valguslahendus oleks professionaalselt lahendatud.

OT: Telekaamera zoomis korduvalt vanu Macisid riirulite peal, tore, et võtsid ka need minu uunikumid kaitsva tiiva alla, mul oleks nad siin põrgugaraažis täiesti käest läinud. Smile
Vasta
#4
Videole linki kh

http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=28889
Vasta
#5
Otsestriim "kaaskannatajatele", keda video mittenäitemisel suunatakse viisakalt microsofti lehele ilma, et see neid kuidagi aitaks:
http://wms02.mmm.elion.ee/uudised/2009-1...gustus.wmv

Samas, kas asi ainult mul, või kestiski telekast klipp kauem, kui see siin?
Vasta
#6
Ei tea, mul näitab ilusti seda.
Vasta
#7
vaatasin ise kah, tundub et sain kangesti kiita Smile
Noh, vähemalt ise ei pea enesekiitmise rasket tööd tegema.
Väide konkurentide puudumise kohta oli väheke arrogantne, kuid see oli saatejuhi omalooming.
Vasta
#8
(24-12-2009, 12:48 AM)KaruTEC Kirjutas: Väide konkurentide puudumise kohta oli väheke arrogantne, kuid see oli saatejuhi omalooming.

Ei näinud, et Sa oleksid sellele väitele vastu vaielnud :D
Vasta
#9
Palju need LED-d ka maksavad, kui ühekaupa osta? (oomipoes, elfas müügil?)
Vasta
#10
Kui nägin uudistes, mis jamad selle sambaga on siis tekkis kah mõte, et miks ei või Eesti spetsialistid seda valgustust seal korda teha. Arvatavasti oli selle ehitamisega nii kiire, et ei jõutud eriti valida, keda ehitama palgata. Tegelikult oleks pidanud samba disaini juba valima mitte ainult välimuse, vaid ka tugevuse ja töökindluse järgi. Vabadussammas peaks ju kestma kümneid...sadu aastaid. Nõme on siis, kui iga paari kuu tagant jälle uudistes näitab, et mingid jamad selle sambaga. Kes teab, kuidas see klaas üldse vastu peab ilmastikule. Tulevad mõrad sisse, siis suletakse ohutuse tagamiseks inimestele ligipääs samba juurde või lammutatakse hoopis maha. Eks tagantjärele ei ole siin mõtet targutada, et oleks võinud teisiti teha, aga lihtsalt kahju on et nii läks. Kui nüüd asi korda saaks ja kestaks, siis saaks öelda, et vabadussamba ehitamine õnnestus.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne