Vinüülimängija helipea koormused
(30-11-2019, 12:16 PM)martk Kirjutas: Pakun, et kui sa enda MM helipead samamoodi ülemõõdad, siis peaks kujunema mingi muster/seos.

Huvitav mõte, panen kõrva taha. Kuid kuna mul iga pead enam vähem üks tükk on (mõni erand välja arvata), siis sama üübi raames mingit analüüsi ilmselt teha ei saa.
Vasta
Asi pole samatüübiliste kõrvalekaldes. Mul õnnestus leida võõraste epc 270-e puhul kaks isendit, kus takistus ja induktiivsus olid kanalites praktiliselt samad.
Kui mõõtsin enda  epc 270, 260, 207, 205 takistust ja induktiivsust, leidsin argumendi miks seadmetes on tekitatud võimalus  koormustakisti ja - kondensaatoriga "mängida".
PS. et Technics märkis igale plaadimängijale kleepsuga ettenähtud helipea margi, oli VTA põhjus, mitte korrektori nupu asend.
Vasta
(30-11-2019, 11:03 AM)martk Kirjutas: Nimelt oli põhjust mõõta ca kümmet Technics EPS 270-t, mis vägalevinud helipea, et milline on tema takistus ja induktiivsus. Kõikumine peade ja kanalite lõikes on neil päris suur: takistus +-60 oomi  ja induktiivsus +-50mH. Mis selle teadmisega peale hakata, esialgu täpselt ei tea, aga arvan, et miskitpidi mõjutab see väljundpinget ja sageduskarakteristikut.
Kui suured need numbrid absoluutväärtuses olid kui +-60 oomi ja +-50 mH said kõikumised?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne