Vinüülimängija helipea koormused
See saadakse oversamplimisega https://www.picotech.com/library/oscillo...nhancement
Vasta
(30-01-2020, 11:15 PM)arvo.s Kirjutas: Laadisin. Nagu sobiks.
[*]PicoScope 2204A-D2 peaks sobima helispektri uurimiseks ? Müüb Renex kiisa 8.

Soovitan omast kogemusest - arvutipõhise ostsilloskoobi etapi võiks tänapäeval vahele jätta. Mu enda pikoskoop on mind suhteliselt ausalt mõnedki head aastad teeninud, kuid tänapäeval eelistaksin töölaual siiski statsionaarset seadet, mis käivituks nupust ning ei nõuaks süleri elutoast töölauale kolimist (võtab teine seal ka ruumi).

Samas on pikoskoobil see eelis, et signaaligeneraator on sisse ehitatud - seda muudel ossidel ei kipu nagu olema, nii et veel üks "kast" lisanduks hobisti töölauale (kus niigi ruumi vähe)...
Vasta
(31-01-2020, 12:42 AM)moi Kirjutas: See saadakse oversamplimisega https://www.picotech.com/library/oscillo...nhancement
Selle oversamplimisega 12 bitilise pildi saamise juures on veel see, et kui 8 biti pealt 12 bitti kuvada, siis 10 MHz sageduspiir kukub 40 kHz peale. Lisaks kvantimismüra välja filtreerimisele filtreeritakse välja ka mõõdetava signaali müra, kui see on sarnase amplituudiga kui kvantimismüra ja juhusliku iseloomuga müra. Ehk signaali allika müra taset sellisel viisil mõõta pole kuigi täpne.
Vasta
Kõrvalpõikena annan soovituse mõõtetehnika osas
https://elektroonikafoorum.com/thread-781.html

Ja lisaks veel et eriti helipeade mõõtmisel jälgige ÜLIHOOLIKALT et see mida mõõdate ei saaks moonutatud juhtmete mahtuvuse ja induktiivsuse poolt. Tundlike ahelate mõõtmisel on see vägagi realistlik. Ma sellistel puhkudel mõõdan kahe eri proovikuga et näha kas moonutused (mis on reaalsed) muutuvad kvalitatiivselt (ehk siis mõõtetulemus on määramatu) või kvantitatiivselt (ehk siis mingi impulss on natuke järsema servaga).

Kui on küsimusi mõõtemeetodide osas, siis võib eraldi teema teha, saan ehk aidata.


Ahjaa, peaks vist natuke sõimama ka muidu pole nagu õige foorum - emm.. KÕIK SAATE BÄNNI KURADI TROLLID !
Vasta
(01-02-2020, 01:07 PM)madis Kirjutas: Kõrvalpõikena annan soovituse mõõtetehnika osas...

Jah, mõõtetehnika last arutelu, mis ei puutu otseselt helipeade mõõtmisse, võiks tõesti seal teemas jätkata (ei tahaks, et see teema liiga läbuks muutub).
Vasta
Viimasest mõõtmisest on juba natuke aega kulunud, nüüd "jalutas" laualt läbi Nagaoka MP-300 helipea.

ASK eri mahtuvustel (100/250/430 pF võimendi sisendis) siis selline:

               

Võimendiks seekord puhastatud-korrastatud Onkyo P-303 (ei hakanud PhonoBox-i riiulist välja võtma).

Vahepeal on soomlaste foorumi kaudu (algselt vist VinylEngine-is käsitletud teema) "ette jooksnud" ka helipea ja -käpa resonantsi "mõõtmine" Audacity spektrianalüsaatori abi. VE-s väitis üks postitaja, et kasutada võib suvalise salvestisega helirada, ma siiski võtsin testplaadilt tühja raja signaali üles:

   

Resonantsisagedus näib 9Hz kandis olevat (vinüülimängijaks siis Technics SL-Q2), mis peaks üsna ok olema.
Vasta
Kas sul seda linki ei ole, kus seda käpa resonantsi mõõtmise asja kirjeldatakse?
Vasta
Algne infoallikas võiks see olla:

https://www.vinylengine.com/turntable_fo...9&t=112276
Vasta
(12-09-2020, 01:06 PM)madis64 Kirjutas: Nagaoka MP-300 helipea...
helipea ja -käpa resonantsi "mõõtmine" Audacity spektrianalüsaatori abil. VE-s väitis üks postitaja, et kasutada võib suvalise salvestisega helirada, ma siiski võtsin testplaadilt tühja raja signaali üles:
Resonantsisagedus näib 9Hz kandis olevat (vinüülimängijaks siis Technics SL-Q2), mis peaks üsna ok olema.
Olen seda käpa resonantsi erinevate helipeadega jälginud visuaalselt testplaadi abil vahemikus 6-18Hz. Silmaga selgelt näha, millal nõel lappama/hüplema läheb. Youtube klippe täis samal teemal. Mul kõik on jäänud lubatu piiresse st vähemalt oktaav alla 20Hz, mis vinüüli alam-taasesitus piir. Mängija käpp mul  technics 1200mk2 tehase custom - kergendatud ja pikendatud variant.
Kui ma ei eksi, siis see käpa resonantsi teema tõstatus, kui hakati vinüüli kuulama läbi inverter kõlarite kinniste kastide asemele . Inverter kast kaotas kontrolli allpool resonants sagedust ja infrabass läks lappama. Vastumeetmena tekkis seadmetele subsonic filter. Mul seda nähtust ei esine, kuna kinnised kõlarid infrabassi ei suuda esitada - iganädalaselt kontrollitud täisvõimsusel.
Vasta
Ma ausalt öeldes ei viitsiks eriti selleks uurimiseks silmi pingutada ning hertsi täpsusega resonantsitippu visuaalselt kindlaks määrata tundub ka pingutustnõudev ettevõtmine olema.
Seevastu see spektrianalüüsimeetod on suhteliselt vaevatu toimetamine.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne