Ekvalaiserid: "shelving" vs "peaking"
#41
Tänan, selle kutse võtan kindlasti vastu  Smile

Kirjutan siis PS-is täpsemalt.
Vasta
#42
Väike vahepala: üks passiivse tämbriregulaatori lahendus (Toshiba SB-A10):

   

Ehk tasub mõni oma UA-dest sellele üle viia (opvõimendi ja poted on plaadil olemas, elementide montaaži peab lihtsalt ümber tegema).

Enne tuleks skeem simulaatorist läbi lasta ...
Vasta
#43
(04-05-2017, 11:22 PM)madis64 Kirjutas:
(04-05-2017, 11:02 PM)martk Kirjutas: Seepeale soetasin vaid selliseid integreeitud ja eelvõimendeid, kus tämbritõus algab alt 75 hertsist 20 hertsi suunas ja ülaltpoolt algab tõus 8 kilohertsist 25 kilohertsi suunas st st tõus järsem, kui tava tämbrinuppude. Ootan huviga, kui sa omal hakkad ülaotsa rihtima ja häält ning emotsiooni kirjeldama Smile

Enne järgneva kirjamist tuleb veel kord tõdeda, et mu kuulmine ei ole teps mitte sirge (NIHL 4kHz kohal) ja ilmselt ka "maitse rikutud" (ei salli "umbset heli").

Kõlariheli on seni tulnud (ajaloolistel põhjustel) otse signaaliallikatest - ilma mingi tämbrikorrektsioonita - ning (kui kõlarid on end "soojaks mänginud") üsnagi meeldivalt. Kuid see ei tähenda, et ma mingit korrektsiooni rakendada ei plaani - UMIK-1 on ostetud ja ehk suvel jõuan kuulamiskohas (diivanil) heli mõõtmiseni ja tämbriregulaatoritega mängimiseni.

Suvi on möödas ja hulk aega Umik-REW-iga toa ning kõlarimõõtmistele (ja kõlarite filtrite ning summutuse modimisele) kulunud.
Toamõõtmistest ka siia eraldi teema tehtud, mis küll väikest osa minu eksirännakutest kajastab (kõike ei jõua lihtsalt kirja panna).

Selle teema kontekstis (tämbrite reguleerimine või mittereguleerimine) saan öelda niipalju, et mõõtetulemuste alusel sööb tuba niipalju kesk-kõrgeid kuulamiskohal ära (võrreldes sama kõlari mõõtmisega keset tuba 1 meetri kauguselt), et ilma tämbriregulaatoriteta kuulamine on mõttetu enesepiinamine.
Praegusel hetkel on mul võimalus otseheli kuulamiseks täiesti olemas, kuid reaalne kuulamine toimub UA-120 bass/treble regulaatori ja sellega järjestikku ühendatud Onkyo E-30 abil.

Ning kogu pere arvab, et nii on "parem kui enne".
Vasta
#44
Võtsin täna laua all paar kuud tolmu kogunud Fisher CA-40 uuesti ette ja tegin ära viimasena "ripakile jäänud" 4 kHz regulaatoririba:

   

Siin ka üks pilt ASK kuju muutumisest kui 4 kHz ja 16 kHz regulaatoritega natuke mängida:

   

Kokkuvõtteks:

Mulle selline "orgudeta" regulaator meeldib, kuid see konkreetne aparaat ilmselt seda "vaeva", mis ma temaga näinud olen, ilmselt ei vääri..
Eks ta üks õppeprotsess oli, kuid vähemalt tehtud sai.
Vasta
#45
Lappisin siis CA-40 kokku ja kuulasin natuke (klappidega).

Ekvalaiseri seade, mis mulle (kiire kuulamise tulemusel), meeldib, oleks siis selline:

   

Eks mu maitse ikka väheke metsa poole" ole. ;-)

Aga see "shelving"-ribade värk oma olemuselt mulle meeldib...

Pill ise sai siis selline (EQ neutraalis):

   

               
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne