Surverullid ja kummidetailid vanades kassetikates / lintmakkides
#1
Nonii..

Ma siit sõsarfoorumist aegajalt vaatan et inimesed on suures hädas vanade kummidetailidega. Soovitan lihtsat lahendust:

1) uurida kusagilt vanast dokumendist välja milline oli originaaldetaili kõvadus (Shore A). Kui seda ei leia, siis analoogse detaili kõvadus kusagilt foorumist.

2) vastava materjali saab kummimaterjali müüvast poest. Näiteks ETRA baltic. Alati on mure et tahad väikest kogust aga krt... laos on 1x2 meetrit lehed. Siiski, enamasti saab osta juppi lehest (lõigatakse lühemat külge pidi). Samuti, kui oled hea suhtleja, võid ka küsida kas on jääke. Nt tehakse samast materjalist kummidetaile ja ribad jäävad järgi. Lähevad prügikasti. Ei pea ju minema, win-win situatsioon !

3) Ja siis detail vedelasse lämmastikku (peaks saama ELME Messerist termosega osta, ei maksa palju) ning seejärel mõõtu treida. Treimiseks tavaline joodetud plaadiga HSSCo tera, hästi terav ja "noalaadne" ehk siis alumiiniumiterast veel järsem. Kiire ettenihe, ca 2x rohkem kui alumiiniumil. Lõppviimistlus abrasiiviga. Abrasiivi tüüpi võiks googeldada, iga paber ei sobi. Arvan et parem oleks kasutada võimalikult teravat paberit ja kindlasti tuleks seda osta PÄRIS TOOTJALT mitte ehituspoest. Mina ostaksin 3M esindusest, asub Tondi ärikeskuses. Võib küsida, mis sobib kummi töötlemiseks. Treipingis tuleb liivapaberiga olla ettevaatlik, varrukaid ja kindaid ei tohi olla, treipakid EI TOHI VÄLJA ULATUDA. Muidu võib jääda pöidlast või kasivarrest ilma.

Noh ja ongi korras, ei pea otsima traktorijuppe ja vanu kantosse. Rahakulu kah marginaalne, ma arvan et 10 euri eest saad 100 deki jaoks kummimaterjali.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne