Micronas cdvn 2121 m051
#11
Sa ikka ei kirjelda oma tegevuse soovitud eesmärki.

Soovid mingit "suvalist" kelladeplokki oma sõiduriista anduritega "paaritada"?
Vasta
#12
Minu meelest eesmärk on juba esimeses postis kirjas.

Aga pole hullu, kordame üle.
Kellaplokk on sõiduki originaal ja täiesti töökorras.

Minu "probleem" seisneb selles, et kellaplokkis on suurim näit 260km/h.
Mina sooviksin puhtalt efekti pärast 320km/h näitu saada ja nii, et see ka päriselt õigeid numbreid näitaks(lihtsalt disainitud tausta tegemine ei ole probleem, disaini poolest see juba ongi valmis tegelikult).
Autot on tugevalt tuunitud(üle 350HP) ja ilmselt lähitulevikus oleks 300km/h ka päriselt saavutatav (täna on tippkiiruse probleem puhtalt lõppülekande taga kinni).
Mitte, et ma nüüd päriselt 300jaga kuskil kimama hakkaks, ehk miili üritusel teeks paar katset tulevikus, kui lõppülekanne ka paika on saadud.

Aga selleks, et originaal kellaplokk nüüd saada teha selle minu soovitud 320 peale, tuleks eeldatava juhtkiibi peal olevat koodi mudida selliselt, et ABS rõnga hall sensorilt saadavate impulsside peale(23750 imp/km) teeks seieri stepper mootor x koguse vähem steppe. Vaja oleks ligi saada pealkirjas mainitud kiibile, kuna mitte kuskilt ei ole võimalik saada datasheeti kiibile, et sinna mingisugune Hiina programaator külge haakida ja koodi maha lugeda, sest mina puhtalt pealevaatamisega ei oska ennustada, mis jalg mingit funktsiooni täidab.

Alternatiivne meetod oleks teha eraldi trükkplaat spidomeetrile, mis arvutaks sissetulevate impulside alusel steppermootorile vajalike steppide arvu ning korrigeeriks steppermootori võlli vastavalt kas siis imulsside arvu suurenemisele või vähenemisele.
Aga minu teadmiste ja oskuste jaoks oleks see juba liiga palju. Kui keegi soovib, siis mingi hägune eelarve piir on mul paika pandud ja ehk viitsib/tahab huvitab minu eest selle töö ära teha.
Steppermootorilt seieri võllini on ülekande arv 43:1, seieri liikumis ala 200 kraadi.
Vasta
#13
Kas impulsside teel nende sagedust allajagav plokk ei teeks sama asja ära?
Vasta
#14
(15-06-2020, 06:59 AM)madis64 Kirjutas: Kas impulsside teel nende sagedust allajagav plokk ei teeks sama asja ära?
Odomeetri näit läheb võssa kahjuks.
Vasta
#15
Alustada tasuks universaalsest EEPROM programmaatorist. Võtta see 24C0x või ekvivaletne maha sealt ja lugeda sisu välja. Kui on olemas ka plokk millel on suurem kiiruse näit ja ka sealt maha lugeda, siis oleneb kui palju baite erinevad on, saab katse eksituse meetodil teha kindlaks milline on stepper mootori koefitsent.

Samas, et kogu arendus ära teha, on vaja lisaks veel sagedusgeneraatorit, millega valideerida muutused jne.
Vasta
#16
Tänan kõiki kaasa mõtlejaid. Läbi saksa "sõbra" õnnestus saksa ebayst leida inimene, kes tegeleb nende samade vanade opelite instrument clusterite modifitiseerimisega.
Ka odomeetri digitaalseks tegemise osa peale vastati "no problem".
Hinda ta millegipärast ei soostunud viimase e-mailiga avaldama, aga ehk saab ka see saladus peatselt avaldatud.

Väike vabandus ka siinkohal. Lugesin ilmselt eelnevaid postitusi kuidagi diagonaalis. Öeldi mulle mitu korda, et loe seda väikest 8 jalaga eeprom kiipi, aga ma jaurasin ikka oma micronase lainel.

Veelkord aitäh.
Vasta
#17
Pean kurbusega siia tagasi pöörduma.
Peale mitmeid e-maile, millele vastamine kipus lünklikuks jääma, tuli vastus, et umbes kuu aega kulub tegemisele.
Kui kuu aja pärast saatsin e-maili küsimusega, kuidas edeneb. Pole siiani rohkem vastuseid saanud.
Olen veel mitmel korral proovinud kontakteeruda, kuid kahjuks tulutult.
Õnneks, asja eest raha polnud maksnud. Ta isegi ei küsinud ettemaksu, kuigi pakkusin. Siis peale ajalise kaotuse, rohkem kahju ei kannatanud.
Aga ma olen vahepeal asja üle mõelnud, ning tekkis idee, et äkki saab minu soovi lahendada Arduinoga.

Kuna originaal epromist miskit kätte saada raske ja ega täpselt ei tea ka mis kood(koodirida vms.) mida teeb, siis ehk on hoopis lihtsam spidomeetri steppermootori osa trükkplaadilt lihtsalt lahti lõigata ja kokku panna arduino kontrolleriga.
Arduino puhul valmis plaadid on üsna odavad ja nullist miskit ära kodeerida peaks asjaarmastajale ka täitsa mõistuspärane olema. Tuletan meelde, et kiirus signaali sisend on analoog, ehk midagi eriti nuputama ei pea.
Sama seadmega saaks äkki digitaalse odomeetri ka valmistada?
Kas keegi oleks huvitatud sellise asja ette võtma?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne