Sellest, mida ei ole. Vol.2
#11
Tahaks siin veel tähelepanu juhtida ühele saidile
http://www.analogtubeaudio.de/50-1-home.html
kuna siin on juttu nii Garrardist kui ka SME-st. Ehk pakub huvi. Samas tunduvad mõned seisukohad üsna vaieldavad.
Aga plaanis endal ka käpas kaabel ära vahetada. Siis selle kohta ütleks küll niipalju, et hõbe on tegelikult odav materjal, eriti kui arvestada kogust. Odav on ta seni, kuni teda ei seostata audioga, sellest hetkest muutub kõik.Smile
Vasta
#12
Sai siis natuke jälle plaadimassinaga tegeletud . Pisike hooldus, mis lõpuks kestis terve päeva. Muuhulgas sai ka lahti võetud laager. Njah, oli ikka teine väga kehvas seisus küll. Täiesti juhuslikult Smile oli olemas asendus talle. Ja nii ta vahetatud sai. Uus laager, kujutab siis endast teflonist alusel keraamilist kuuli. Selles pole midagi uut, seda on ennegi tehtud, võib leida piisavalt materjali kui veidikenegi googeldada. Puksid olid õnneks ok. Nende vahetamine on muidugi tunduvalt tülikam. Loomulikult sai ka kõik hoolikat läbipestud ja õli vahetatud. Õli ka muide, väga tähtis(otsi googles). Nendest kolmest Garrardist(mida mina siin tean olevat) kahel oli laager läbi ja ühel lisaks puksid ka. Kolmandat vist pole veel lahti võetud, minu meelest. Nii et kui keegi kavatseb endale Garrardi muretseda, siis kindlast tasub kontrollida. Mis liigub see kulub. Lõppude lõpuks ,võib kogu see asi teil maksma minna päris kenasti aga kes otsib, siis leiab kindlasti ka odavamaid variante kui ebay. Ja Garrardi kohta veel niipalju, et ta on seda väärt küll, et ta eest ka vahepeal hoolitseda.
Teine suurem töö, mis sai tehtud , oli siis kaabli vahetus. Vahetatud sai siis kogu kaabel helipeast kuni RIAA-ni. Ja tehtud sai see siis järgmiselt. Helipea poolne ots uued kontaktid. Headshelli poolne ots joodetud(ühte otsa peavad kontaktid ikka jääma vist, muidu ei saa enam helipead vahetada). Ning käpast siis kaabel ühestükis kuni RIAA-ni. Uueks kaabliks siis siidisolatsiooniga 0,25mm 99,999% hõbe. Ja tulemus-ületas kõik mu ootused.
Panen üles vaatamiseks ka paar pilti kulunud ja uuest laagrist, siis on ehk asjast parem ettekujutus.
http://nagi.ee/photos/walwal/sets/152239...24&seek=12
Vasta
#13
Päris üllatav - pildilt jääb mulje, et algne on päris paljas pronks olnud. Mõni ime siis, et mõne aastaga tömbiks kulunud Smile. Mis see uus endast kujutab - mingi keraamika? Mis tal vastuseks töötab, paljas võlli ots või on sellel ka mingi kate?

Aga mis kaablit täpsemalt kasutasid käpale? Kui head neil varjestused ka on, muljetest oletan, et õnnestus nii puhtalt võimu taha välja viia, et mingeid häireid korjama ei hakanud?
Vasta
#14
Võlli ots toetub sellele keraamilisele kuulile. Muidu jah, võlli otsa tuleks ka kontrollida, kipub teine kuluma ajapikku. Seda on võimalik lihvida. Minul seda vajadust veel ei olnud.
Mis puutub kaablitesse, siis nendel küll miskit varjestust seal pole ja ka vanal originaalkaablil polnud. Käpp ise on varjestatud.
Vasta
#15
Kunagi(14-03-09), olen kirjutanud samas teemas aga ELFA foorumis:

Selline lugu teadmiseks ka teistele huvilistele, et Denon tõstis oma toodete hinda alates 1märts. Näiteks, helipea mille kavatsesin soetada, DL 103 hind enne -1600, nüüd 2000. Kena uudis.

Tegelikult siis asi tänaseks tunduvalt paranenud
http://www.denon.ee/?op=body&id=21
laheSmile
Vasta
#16
Vau. Huvitav, kus kohast siis selline juurdemaks?
Vasta
#17
Soendaks veel korra üles mati teema, mis siit vahepeal läbi jooksis. Minu aidameheloogika on mind viinud sinna punkti, kus mulle tundub, et hea matt on jäik ja neutraalse surnud kõlaga. Liiga summutav või elastne materjal hakkab detaile sööma. Klaastaldrik ilma matita on ehk jälle liiga terav.
Kas keegi on proovinud erinevaid matte, sealhulgas akrüüli, mis väidetakse olevat üks paremaid mati materjale. Noh, see on müüja jutt (näiteks siin), aga tundub loogiline.
Vasta
#18
On üks väga hea ütlus, iga .... kiidab oma ..... .
See on selline omal läbielamise teema proovi ja jampsi sellega ise, kuna see pole kõige kallim asi ka kui ise teha.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne