Sellest, mida ei ole. Vol.2
#1
Oli mul selline teema ELFA foorumis
http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/th...ida-ei-ole
On küll suht vana teema aga jätkaks ka seda VOL.2 all.
Mida ma siis tahtsin selle teemaga öölda? Noh võib-olla seda, et ka ise saab suht hea vinüülika kokku panna. Lihtsat aega ja tahtmist peab olema
Kui kellelgi tekib selline mõte, siis kindlasti tuleb põhjalikult kaaluda, missugustest komponentidest ta kavatseb oma masina kokku panna. Sest eeldavasti pole see mingi ajutine ja ühekordne projekt. Vähemalt mina seda pole küll niimoodi mõelnud. Samas kui on arvestatud juba ette, et tulevad igasugu täiendused ja ümberehitused, siis ei tohiks ikkagi ka algmaterjaliga koonerdada. See maksab hiljem kätte. Isetegemise kasuks võib lugeda ka seda, et hiljem on võimalusi oma mängijat igati paremaks teha. Kui selleks tekib tahtmine, vajadus. Tihti on meil probleem ka rahas-ei raatsi lihtsalt korraga nii suurt summat välja laduda. Aga niimoodi tasakesi nokitsedes polegi asi nii hull kui esmapilgul tundub. Isetegemisel ei saa ka alahinnata rõõmu mida see sulle pakub. Tore ju kui midagi ta juures toimetad ja siis leiad, et asi on jälle natuke paremaks läinud.
Kui nüüd kuidagi püüan hinnata oma masinat, siis kipun küll arvama, et võrdluse kuni 50 kiloeeguste masinatega kannatab ta välja küll. Nii et ise pean küll seda väga kordaläinuks. Ja ka võimalus teha muudatusi on täitsa olemas.
Nii et tasapisi peaks sellele teemale ikka järge tulema.
Vasta
#2
Heh, jäin mõttesse. Et kas ma oleksin midagi teinud teistmoodi kui oleksin alustanud uuesti? Jah, ilmselt küll. Nimelt sellesama korpuse oleks võinud tibake suurema teha. Kuigi ka sellega saab hädapärast hakkama.
Mõte siis selles, et käppasid võiks rohkem ka sinna ikka paigutada tulevikus.Võiks ju olla seal mõni 12” käpp ka. Kas Ortofoni oma või siis SME 3012, mõlemad üsna samas hinnaklassis ka.
Helipea Denon DL-103 kui klassikaline lahendus, pole samuti paha. Ta saab kenasti kõigega hakkama. Samas pole heitnud peast mõtet ka Ortofon SPU-st, on ta siis näiteks Classic või miskit muud(vastavalt rahakoti seisule). Ortofonil on ka väga head ja hinnatud mono helipead. No see nõuab ka eraldi käppa. Noh ja see kes tahaks ikka viimast võtta heliplaatidest mis on tehtud peale 90-daid valib Clearaudio Insideri. Ja kui keegi juba Clearaudio Insider kasuks otsustab, siis pole selle tarbeks ka vastava käpa soetamine ilmselt mingi probleem.
Muide, hetkel ühte pakutakse ka pea muidu
http://cgi.ebay.com/Clearaudio-Insider-R...25585c362a
Smile
Vasta
#3
hah Smile... ja mida ma sulle kunagi vihjasin, et miks mitte seda korpust vähe sügavamaks teha Smile pidasin justnimelt silmas, et sinna saaks tangentsiaalkäppa aretada ... mis muidugi ei tähenda, et see sul nüüd enam mingil juhul sinna ei mahuks, eks tuleb üle mõõta.
Aga 12" käppa saad ju vasakule küljele väga edukalt panna? Eraldi moodulina kõrvale. Või oli see alus selleks ikka liiga lai sul? Peale välja rihtimist muidugi ei ole eriti kaval mõte neid enam liigutada sel juhul (tolmu võtmiseks üles tõsta näiteks Smile).
Ise olen kah kaalunud ühe tulevikuvariandina 12" Jelcot nimelt sellise lahendusega katsetada ... aga kuna see ei ole hetkel mu nõrgim lüli, siis ma ei rabista sellele kulutama .... kuigi seda juba mõnda aega lombi taga niii ahvatlevalt odavalt müüakse (UK'st sama asi ikka mitme nulli jagu kallim) ... ja kahe korraga toomine oleks lausa Smile
Muidu vanemad ja targemad räägivad, et 12" väga korralik reguleerimine võrreldes väikestega on palju olulisem. Juba väike kõrvalekalle nullib suurest raadiusest tuleva eelise.

aga see clearaudio ... ehh sind ja neid sinu odavaid lahendusi :D
Vasta
#4
Mis puudutab korpust, ega see asi nüüd nii hull mul ka pole. Saab, saab, kõike saab teha. Ja võimalusi kuidas teha on ka. Lihtsalt mõtisklesin, et oleks veidi teistmoodi teinud kui oleksin alustanud uuesti nullist.
Mis puudutab Jelcot, siis on ta seal USA-ebays odav jah. Aga kui peaks ostma UK-st, siis tuleb juba sama, mis SME 12” käpa hind. Ja siis tekib juba küsimus, kas on mõtekas osta ,,sama head kui SME” Võiks ju lihtsalt kohe SME osta.
Aga muidu on rõõm tõdeda, et minu jamamistest Garrardi ja SME-ga ja minu lobast siin foorumis on olnud ka kasu kellelegi. Mina ise tean veel vähemalt kahte analoogset komplekti mis on valmimisjärgus. Kusjuures üks neist saab päris kindlasti olema ka parem kui minu oma(parem, kallim RIAA+Ortofon SPU). Varsti võib juba Garrardi klubi moodustada. Üks päris huvitav lahendus RIAA-st on veel siin
http://www.kandkaudio.com/phonostage.html
Ja tänud Sulle Ramli, stabiliseerimisraskuse eest. Otsustasin selle1 kg kasuks.
Vasta
#5
Tibake siis oma mängijast ka.
Plaadimängija taldriku kattest:
Siin on valik nii suur ja netis materjali rohkem kui küll. Igaüks teeb oma valiku. Ja ilmselt leiab ka põhjenduse, miks ta nii või teisiti teeb(või ei tee).
Minu mõte oli teha endale see matt veluurist paksusega ca. 3mm. Hakkasin otsima ja tuleb välja, et polegi nii kerge leida sellist materjali. Eriti kui tahad veel mingit kindlat paksust ja värvi. Ja ka see pind peaks olema suht ühtlane, st. pind peaks olema mitte väga pikakarvaline ja ka mittelühikarvaline vaid selline paras.
Kuna aga see tegemise hullus oli juba nii sees, siis mõtlesin, et miks mitte teha kroomnahast(st. kroomnaha tagumist poolt pean silmas, mitte seda siledat). Selline paras nahatükk juhtus kodus olema ka, ca. 2mm paks. Aga ta oli kortsus. Lõikasin sealt nö. musta suuruse välja ja panin teise vette paariks tunniks ligunema. Pärast seda asetasin naha klaasile kuivama, läks kenasti sirgeks küll. Nii ta mul kuivas miski 4 päeva vist. Tundus täitsa kuiv olevat. Lõikasin siis katte välja, auk sisse ja valmis. Siis avastasin, et taldrikul on keskel süvend ka, et tegelikult peaks ka selle tarbeks tükikese nahka ohverdama. Aga kuna oli miskipärast kiire, siis asetasin ta lihtsalt vana mati peale(nii ta vedeleb mul seal siiamaani).
Järeldused ja mis juhtus:
Kõigepealt, kuna see sile kroomist nahapind on allapoole siis selline matt võib libiseda ja eeldab kinnitamist paari liimitilgaga või midagi taolist. Kuna mul nüüd see lapaks on seal vedelenud paar kuud, siis huvitav on veel see, et nahk on ikkagi kkku kuivanud ca 3mm võrreldes mati algsuurusega. Nii et kui on tegu niisutamise, liimimisega tuleb ikkagi lasta tal korralikult kuivada. Ja 2mm paksust on ikkagi vähe.
Kunagi, tuleb see asi ette võtta uuesti.variantideks siis ilmset jääb kas kahe kroomnaha kokkukleepimine(siledad pooled vastakuti) või siis lihtsalt veluur või kokkukleebitud veluur, et saada soovitud paksust.
Vasta
#6
Vat see midagi huvitavat, ise endal siiamaani viltmatt mis pole kõige parem kehva tomust puhastada ja kui puhas pole siis osade plaatidega särtsu liiast minu arvates.
Otsisin kunagi korki aga ei ole veel siiamaani sobiva suurusega ja pakusega tükki leidnud.
Miks veluur oleks hea ?
Kroomnaha erinevus tavalise nahaga väljenudub milles ?
Kui tavalisest nahast teha (juhul kui tasuks/saaks) siis oleks hea see nahk mida kasuatakse bmw istmete ja polstrite valimistamisel kuna see selline suhteliselt paks ja tugev.
Vasta
#7
,,Kroomnaha erinevus tavalise nahaga väljenudub milles ? “-oot mis asi see tavaline nahk Sinu jaoks on?
Pigem on ikka kroomnahk see kõige tavalisem nahk millega inimene tavaelus kokku puutub.(saabaste, kingade pealsed jne.) Ja ka veluur pole midagi erilist, lihtsalt nahk ilma pealmise pinnata.
Samas miks ka mitte teha matt taimpark nahast. Samuti võib naha pealmised pooled kokku kleepida, vahet pole.Aga lihtsalt üldjuhul on taimparknaha alumine pool ka siledam-lihtsalt sellist on raskem otsida.
Ja ka uut pole selles veluuri kasutamise mõttes midagi, seda on tiba kallimate mängijate juures kasutatud ammu. Ja põhimõtteliselt on ka laiskadele variant-ebay, ka seal müüakse selliseid vahetevahel.
Vasta
#8
Olgu selge siis.
Tekitab mõnigaid mõtteid. Naha mõte päris hea tegelt kui aus olla, ja halvemini ta taldriku pinnaga haakida ei saa kui viltmatt.
Vasta
#9
Kuna ma siin ja juba varem ka mitmeid kordi olen maininud Ortofon SPU-d, siis ehk poleks paha kui lisan ühe lingi ka
http://www.needledoctor.com/Ortofon-SPU-...gory=13633
kui klõpsate seal Ortofon SPU Brochure PDF pildile saate endale pisikese ülevaate-võrdluse. Hiljem saate ka salvestada kui huvi on.
Ja samalt lehelt
http://www.needledoctor.com/New/Ortofon-SPU-Cartridges
saab ka orienteeruvad hinnad, millest siis pole eriti mõtekas rohkem maksta kui näiteks ostate hoopis ebays.
Vasta
#10
Lihtsalt räägin veidike ka omast kogemustest. Ostsin sellise:
Korkmatt

Peale pooleaastast kasutamist hakkas ebemeid ajama. Antistaatiliselt kleepus plaadi külge ka kinni kogu aeg, minu arvates jama ost. Kasutan nüüd jälle vana originaali antistaatilist kummimatti, tolmust kerge puhastada, ei jää plaadile külge ja helis ka vahet ei tundnud.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne