Võimendi Sony TA-F570ES renoveerimine
#21
Sisendite tulemused eraldi:

         

         

         

         

         
Vasta
#22
Mida kokkuvõtteks arvata?

Kui peaks endale põhivõimendiks võtma ning ka tämbriregulaatoreid kasutama, siis sisendisse lisaksin kindlasti opvõimendil puhverastme.

Sportlikust huvist võiks ka eelvõimendiplaadi toitega natuke tegeleda ning fonoastme opvõimendi kohal katksetaks kindlasti ka teisi variante.
Vasta
#23
Sul ka kipuvad enne modimist mõõtmise numbrid paremad olema kui pärast modimist.
Vasta
#24
Ma pelgan, et need teises postituses olevad "before" mõõtetulemused on natuke teisel sisendsignaalinivool tehtud (helikaardilt attenuaatori kaudu sisendisse saadetava signaali nivoo muutis teatud piirkonnas väikestel muutustel RMAA-s nähtavat spektrit märgatavalt).

Vaadates failinimesid oli toona mõõdetuna sisendnivooks 100mV ja volüümipote -28dB asendis, praegustel mõõtmistel oli regulaator -21dB asendis ja signaalipinget ma ei mõõtnud.
Ei viitsinud nivoodele lihtsalt liiga palju aega kulutada.

Aga muidugi võiks veel kord proovida 100mV peal - kuid RMAA saadab kalibreerimissignaalilühikeste portsudena välja ja testriga seda ei mõõda - tuleb ostsilloskoobi ja kursoritega jännata.

Ning tulevikus peab vist hakkama mõõtmiste seadeid natuke asjalikumalt dokumenteerima...

Veel üks vahe tuli meelde - "before" mõõtmistel oli sisendiks Direct IN, praegustel Tuner IN (valisin selle, kuna tõenäoliselt sellel võimendil ikka enam kui üks signaaliallikas ühendatud on) - ka sealt võib ühte ja teist muutuda.

   

   
Vasta
#25
Taustainfoks veel täna (huvi pärast) üle mõõdetud helikaardi loopback tulemused (kaks kaablit ja attenuaator vahel).

Kolmes seades (tabelis tulemused vasakult paremale):

a) windows-i mikser 100%, attenuaator selles olekus (ca 22:00), mis RMAA-le vajaliku nivoo tagab;
b) attenuaator 100% "põhjas" (s.t. signaal liigub "otse"), windows-i mikserist RMAA jaoks nivoo paika seatud (35%);
c) attenuaator sellises asendis (12. positsioon), mis windows-mikseri 100% puhul annab edasi 260mV, 85% puhul ligilähedaselt 200mV.

   

   

   

   

   
Vasta
#26
Arvuta mis on -100dB juures signaali tase mikrovoltides. Siis saad aru et nende kriipsukeste vaatamine on ... suht mõttetu. Müratase, mõõteahelad, kaablid - nende panus on samas suurusjärgus.

Praegu kipud mikromeetriga laste liivakastilaudu mõõtma ja kurdad et üks laud on teisest +30u laiem, ei tea kas jääb näha Smile
Vasta
#27
(04-04-2023, 02:16 PM)madis Kirjutas: Siis saad aru et nende kriipsukeste vaatamine on ... suht mõttetu.

See võib mõttetuna tunduda ainult isoleeritud tegevusena. 

Kui mõõdad järjest ära (täpselt ühel viisil) näiteks kolm-neli erinevat võimendit, siis hakkad vahesid nägema.
Ning võid uskuda või mite uskuda, aga need mõõtmistel tuvastatud vahed on tihtipeale (mitte alati) ka kuulates eristatavad  Smile
Vasta
#28
Muidugi võiks ka öelda, et tavalise ruumi müra ja kuulmise valuläve vahel on kuskil 60-80 dB ja väiksemaid moonutusi ja mürasid pole nagu mõtet mõõta aga need on siiski kuulda ja omavad mingit mõju.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne