HP Pavillioni videokivi jootmine
#21
Tervist, olen seda teemat mitmeid kordi juba lugenud ja praegu on tekkinud sõprade läpakatele vead mida saaks kuumutamisega parandada. Kuna pole veel taolist asja ise teinud ja ei tea põhireegleid mida järgima peaks, et emaplaati täitsa nahka ei keeraks, siis küsingi tähtsaid soovitusi ja nõuandeid.
Õe vanal läpakal (ML N700) on mingi sillakiip vist lahti, kipub kokku jooksma, wifi ei anna ühendust jne, korpuse alla toppisin staffi et rõhk seda kivi vastu emaplaati hoiaks ja see tegi läpaka pea kaheks kuuks täitsa korda, aga see ajutine asi ei saa ju kaua kesta, nüüd hakkas jälle jamama.
Õemehe läpakas (mingi imelik firma, mis ei jäänud meelde) varem streikis, et ei võtt pilti ette, nüüd ei suuda korrakski elumärki anda, tulukesed süttivad, vent korra käib, aga ekraan ei reageeri ja usb klaver/hiir ei hakka ka tööle, kuna selle läpakakorpus ka puru, siis sellega võib julmalt katseid teha, noh kahju pole, kuumutaks kõik kivid üle kasvõi korraga.
Õemehe vennal on Acer Travelmate 4002WLMi, millel on teemakohane videokivi lahti, muidu pilt on alati ees ja masin ei pane ka pange, aga pikslid on väga moonutatud ja videokivi peale vajutades see muutub vahest halvemaks ja paremaks.

Need kolm pilli oleks vaja terveks kütta. Õemehe läpakast on pigem ükskõik, sest see on väga kapsas niigi ja ei tööta, erinevalt teisest kahest. Selle peal teeks esimesena käeharjutuseks katseid, sest kaotada pole midagi. aga teisi läpakaid ei taha enne nii remontida, kui on asendus võtta või kui enam kasutada ei saa lihtsalt. Ise näinud pole, aga hiljuti õemees ütles et tal on olemas kuumapuhur, millega sai seintelt vana värvi maha võtta, pole veel uurinud, aga kui see on reguleerimisvõimalusega, siis peaks vast sobima.
Kui ei sobi siis öelge kohe, hiljem saan asja kohta rohkem uurida. Mida ma aga peaks jälgima kui taolise ettevõtmise kunagi ette võtan? Mis temperatuurivahemikud, eelsoendus, ajad, kaugused, kuidas teisi komponente kaitsta jne, et hiljem kui koogi kõlbmatuks küpsetan, siis ei ütleks mulle keegi, kuidas nii lihtsa asja vastu eksida võisin.
Tean et internet on täis videosi, juhiseid, erinevates maailmakeeltes, aga et mitte valesti aru saada küsingi otse inimestelt, kes sellega tegelenud on ja tegelevad ikka edasi.
Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha!
Vasta
#22
Nene paari puhumise järgi võin öelda:
- igasugused seina päletamise föönid jäägu oma otstarbel kasutamiseks
- vaja on ca 5mm düüsiga puhurit, mis väga ei kõrveta, kasutasin Vellemani jaama (Ronex müüb)
- kuumutasin otsaga ringikujuliselt liikudes kivi ca 10 cm kõrguselt mõned minutid. Kivi peal olev tina ei hakanud sulama, mujalt ammugi mitte (600 kraadise fööniga oleks kogu plats puhas olnud)
- edasi tuleks lasta kivil 5 minutit jahtuda. Kivi peale ei tohi vajutada enne, kui ta (jälle) külm on, muidu lähevad tinakuulikesed laiali
- püüdsin puhuda mitte otse kristallile vaid tema ümber

PS. See mängimine on õnne asi - enamasti ei pidavat õnnestuma kuid vahest joppab...
Vasta
#23
kuidas/kas rahvas seda liimi kivide ümbert eemaldab? Olen kohanud eri koolkondi, ühed eemaldavad (k.a. mina) teised mitte (eile õhtul tehtud viiel masinal kiskus nüriks see nokkimine, nii et läksid ilma ja hakkasid nagu tööle). Toimetan muidu metcali repair stationiga, millel olen suutnud profiili paika ajada, et ainus töö ongi liimieemalus (hetkel teen seda käsifööniga, umbes 100-150C puhun plaadile ja siis "lõikan" terava asjaga selle plaadilt maha. Radu pole VEEL kahjustanud Smile)
Vasta
#24
Kivi ümber see liim polegi hull aga enamasti on liim valgunud ka tinakuulideni ja kui kuumutada siis liim ajab tina mullitama ja sulab teiste kuulidega kokku.
Vasta
#25
Küsiks seda et kas keegi, kes õiget kuumajaama omab, on nõus natuke oma aega kulutama et katsetada ühe või kahe nimetatud läpaka parandust (ise võiksin kõrval viibida siis, kui saab kohe kütta, ja ei pea kuumajaama omanikku kruvimisega tüütama), Kui raatsitakse laenata kuumajaama, siis ka ära ei ütleks, aga olen kindel et taolist eset võõra inimese kätte ei antaks niisama. Kuna on teada et terveks saamine on õnneasi, siis ei julgeks taolise ettevõtmise eest erilisi kulutusi teha, vb midagi sümboolset vms, kokkuleppe asi, ise istun suurem osa ajast siin Tipi ühikas (Mustamäel, kes ei tea), vahest koolis, vahest lähedal linnas teen juhutöid. Ka see Aceri läpakas on siin vajadusel kohe kaasa võtta, aga uuringi milliseid lahendusi siin pakutakse, siis räägin ka läpaka omanikuga. Ise olen teadlik, et katsetades võib ka olukord hullemaks minna, aga sellest pole midagi, proovida ikka võiks. Ise ma seda kuumajaama veel ostma ei hakkaks, kuid tundub olevat asi mis tasuks täitsa ära.
Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha!
Vasta
#26
Interfluxi mees rääkis reedel ühest spets[/align] jootevedelikust, mida läpaka- ja moblaparandajad BGAde puhul hoolega kasutavad. See BGA kõhualune jama RoHS tinaga on ikka väga levinud mure.

www.interflux.ee, võtke ühendust ja usun et saate abi !
Vasta
#27
Tuumajaam on mul Tipis, võta läpatsi plaat kaasa ja astu mõnikord läbi kui soovi on.
Vasta
#28
(15-03-2010, 01:15 AM)KaruTEC Kirjutas: Interfluxi mees rääkis reedel ühest spets[/align] jootevedelikust, mida läpaka- ja moblaparandajad BGAde puhul hoolega kasutavad. See BGA kõhualune jama RoHS tinaga on ikka väga levinud mure.

www.interflux.ee, võtke ühendust ja usun et saate abi !

kusjuures tavaliselt interflux erakliendiga ei tegele, aga selle aine (krt, mul ka nimi meelest läinud, aga käidi minulegi rääkimas sellest) puhul teevad erandeid kah Smile Tallinnas laokaubana asi.
Vasta
#29
Elfa foorumis kasutaja Eggy, tal IR jaam ja teeb reballi kivile. Ise lappisin 2 masinat yht 2 korda, tulemus 0, pidas nädala aega vb, siis vähe natuke mudemist juhtimisi ja juba õdagul, tuttav ka teeb neid kuuma õhuga yldiselt see porn, seni kõik kuuldu ja kogemused et kui jääbgi pidama tuleb lahti mõne aja möödudes. Proble on et see oksydeerunud tina ei voola enam padi mööda. Loobusin ise nende tegemistest, kõik mu juurde tulnud masinad eggyle suunanud ja tööle saanud, costib hea raha aga tulemus on ka vastav. Muidugi tööle ei saa siis ei costi. Aga peab tunnistama et iga mees on omal alal pro.
Vasta
#30
(03-02-2010, 11:05 PM)martinr112 Kirjutas: On keegi üldse näinud, et näiteks lauaarvutil tuleks kivid jootest lahti?

Mõned nvidia lauaarvuti kaardid on mu jutul käinud, olen need tööle saanud peale kuumutamist. *Kaartide nimesid öelda ei oska, aga üks oli väga suur ja hõivas arvutil 2 lisakaardi pesa ära ja teine oli selline "tavaline" väike kaart, väikse radikaga. Toimivad siiamaani juba pool aastat.

aga selle termotöötluse õnnestumine sõltub suuresti emaplaadi enda niiskusest. Mida kuivem, seda paremini jootub (niiske plaat osüdeerub ära kuumutades ja siis ei voola tina kuhugi, samuti võib tekitada auruplahvatusi, mis ajavad mullid üles).
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne