Seiklused CD mängijatega
#21
Ma arvan et jitteri parandamiseks ei piisa kellast, see on "system level" teema - toited, pcb jms. Eraldiseisev kell võib parandada marginaalselt sageduse TÄPSUST kuid mitte jitterit. Ja samas, korralik, väga täpne kvarts koos termostabiliseerimisega, maksab üle 500 krooni.
Jitteri parandamiseks võiks kogu digitrakti toite üle käia, lisada kondekaid kivide alla ja enne toiteregulaatorit mõned lüüdid. "Shunt" regulaator ei ole mingi võluasi.
Kui kividele kondekaid juurde panna, siis tuleks kasutada 2-3 eri väärtust, nt 100n ja 470p.
Vasta
#22
Eks se selle mängija juures ole nüüd jah se kõikse suurem probleem et, kogu mängija istub ühe ja sama regulaatori kivi taga.
Põhusmõtteliselt normaalne inimene läheks vist poodi uut mängijat tooma peale selle skeemiga tutvumist. Nii hulluks aga vist ei taha veel minna, et iga ahela jaoks oma toidet tahaks ehitama hakata aga krt seda teab, vähemalt naisega on kokkulepe et kui katki läheb võin uue osta Smile
Vasta
#23
Ei ole halba ilma heata. See eest on kogu CD transporti juhtiv ja lahtikodeerimise skeem saadaval ja trükiplaadil näha, kui oskusi ja tahtmist on saab modida. Kellaga on seal muidugi üsna nigelad lood.
Minu omal on jälle vastupidi, toiteid on hulgi aga CD-transpordi kohta on ainult tüübi mumber ja seal on ka hulka elektroonikat sees millest mingit infot pole saadaval - SPDIF väljund lihtsat tuleb sealt kuskilt ja kõik.
Vasta
#24
(21-05-2010, 11:56 AM)KaruTEC Kirjutas: Ma arvan et jitteri parandamiseks ei piisa kellast, see on "system level" teema - toited, pcb jms. Eraldiseisev kell võib parandada marginaalselt sageduse TÄPSUST kuid mitte jitterit. Ja samas, korralik, väga täpne kvarts koos termostabiliseerimisega, maksab üle 500 krooni.

Väga nõus olen sellega, et ostsillaatori vahetus on süsteemi tasemel teema. Mitte aga sellega, et "parem" kell jitterit ei paranda ning et termostabiliseeritud kvarts antud kohas hea peaks olema.

Mida me kuuleme on lühiajaline jitter. Termostabiilne kvarts annab aga eelkõige edu pikaajalises täpsuses. See kas kell on 44100 täpselt ja on seda ka tunni ja kahe pärast ei ole väga oluline. Sellest tulenev iga sageduse tooni muutus on nii väike, et seda ei taju. Küll aga lühiajaline jitter mõjutab soundi, helipildi sügavust, "õhku", täpsust jne.

Kas kella vahetus mingis mängijas effekti annab ja palju sõltub aga tõesti paljudest asjadest. Osades uuemates mängijates sisaldab kella ahel ikkagi PLL ja seda selleks, et mängija ka MP3 plaate mängiks. Sellisesse mängijasse uue kella paigaldamine ei pruugi kuigi suurt effekti anda.

Samas mängijas kus saab uue kella suunata otse DACi sisendi peale ning transpordi ossa saata kella signaal siis juba "suvalisemat" teed pidi, annab uus kell raudselt väga tuntava effekti, juhul kui originaal kell oli kusagil DACi või transpordi juhtkivi servas genereeritud variant.

****
Tenti kellade teemal - olen neid oma paarkümend eri mängijatesse paigaldanud ning seni pole tulnud ühtegi "modi" taguripidi tagasi teha ;)

Ergo
Vasta
#25
(01-06-2010, 12:45 PM)ergo Kirjutas: Küll aga lühiajaline jitter mõjutab soundi, helipildi sügavust, "õhku", täpsust jne.
Tere Ergo
Oled sa ise koduste vahenditega jitterit mõõta üritanud - kas õnnestub?
Veel selline küsimus kas jitteri erinevus võib väljenduda erinevas sibilantsis (mõtlen seda "s"-i susistamist)?
Mul on jäänud mulje, et kahe eri CD mängija kuulamisel üle SPDIF väljundi sama DACi taga on suurim erinevus just sibilantsis. Ühel lühike ja konkreetne teisel pikem ja laiali valguvam.
Vasta
#26
Tsitaat:Tere Ergo
Oled sa ise koduste vahenditega jitterit mõõta üritanud - kas õnnestub?
Veel selline küsimus kas jitteri erinevus võib väljenduda erinevas sibilantsis (mõtlen seda "s"-i susistamist)?

Jah olen mõõtnud Dunni meetodiga ehk 11kHz jitteri test signaaliga.
Näide http://esken.net/ergo/blog/?page_id=44

Selle numbrilise tulemuse soundis kuuldavaga seostamine on muidugi see keeruline osa ;)

Aga jah on olnud juhtumeid kus olen tajunud sama sibilantsi mõne mängijaga aga tavaliselt on see taandunud upgradedes analoog osa peale DACi kivi. Parem kell näikse toovat esile rohkem keskpäraste analoog opakate/skeemi lahenduste hädasid kui seda enne kella vahetust kuulda on.

Ergo
Vasta
#27
Nunii ... põnev Smile
Tere Ergo, küsimus selle tendi kella kohta siis kohe, et ... isetehtud heasti tehtud või kergema vastupanu tee ja tellitud?
Kui variant 1 siis kõlab eriti põnevalt.

Enda edu- või siis mitte edusammudest, ei ole liigapalju aega tööl muude asjadega tegeleda olnud, sai skeemi peal näpuga järge veetud ja toite lüüdid kokku loetud mida vahetada võiks. Ostma veelvähem vahetama pole kahjuks veel jõudnud.
Vasta
#28
Olen ise teinud DACi, toiteid, analoog osa jne aga clocki pole isegi üritanud kunagi ise teha. Näiteks Kwak Clock võib olla hea kell AGA seda ainult siis kui PCB on väga õigesti tehtud ja toide väga hästi tehtud. See on aga kõike muud kui triviaalne paarikümne megahertsi peal töötava seadmega.

Olen seega alati nii ise kasutanud kui modimiseks paigaldanud valmis kellasid. Enim Tentlabsi omi.

Endal oli Tent XO2 - ehk kell + toide aga praegu on XO DIY+ Tent Shunt.

Seda ma loekski odavaimaks piisavalt adekvaatseks kella vahetuse variandiks kui ei taha kohe rohkem raha välja käia.

   
Vasta
#29
mnjah seda ma isegi olen tiba netist leitud piltidel imestanud et Kwak Clocke ka näiteks protoplaatidele kokku joodetakse ja hirmsasti kiidetakse. Sellest oli ka ajendatud mu natuke varajasem mõte selle Kwaki kellaga et keegi kes sellest plaadidisainist (otsene vihje KaruTECile ;)) rohkem teab ja viitsiks selle ette võtta, ja kui huvilisi ka peale minu oleks sellele platele, siis oleks täitsa põnev katsetada.
Se DIY XO on ka mulle seal lehel silma jäänud aga kuidagi pooliku lahendusena tundund ... nende valmismoodul aga tsipa kallis tundub minu mängija jaoks Smile
Vasta
#30
Niih, selle saaga võib vist nüüd lõppenuks lugeda (või hoopis uue saaga alguseks), eile võttis pioneeri koha riiulis üle tulenevalt euroopa liidu soovitusest kasutada ka vanemaealist tööjõudu üks sony kast, täpsemalt siis cdp-x55es, peris kohe nagu ei tahakski kaant maha kruvida ja sisemuse kallale minna ... aga eks näis.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne