Seiklused CD mängijatega
#11
Mul muide CD-mängija sama DAC-iga. Ma aga läksin üle eraldi DAC konverterile kus voolu väljundiga kivid ning väljundastet ja filtrit üldse ei kasuta - otse voolu pingeks muundavalt takilt lõppvõimu. Tulemus oli selline, et hakkasin kohe järgmisena võimu parendama.
Vasta
#12
Mõtlesin ka kusjuures sama mõtet natuke aega tagasi, eraldi DACi siis (päris maha ei ole ma matnud ka mõtet mängija sees DAC välja vahetada, aga siis võiks vist samahästi minna juba ka uut mängijat ostma Smile)... aga kuna see pisuke katsetus tundus ka põnev siis sai se ette võetud, rääkides võimust siis ... hetkel just parajasti on skeem ees. Kannataks natuke Opakaid vahetada küll ja lüüte kah peris mitu sinna pandud.
Vasta
#13
Mul võimus opakaid ei ole, ainult 4 lampi kanali kohta aga toite lüütide vahetus muutis heli tuntavalt, ise ootasin keskmises ja kõrges registris muudatusi aga rohkem muutus hoopis bassi otsas. Lüüte ei suurendadud vaid vahetasin kvaliteetsemate vastu.
Vasta
#14
(17-05-2010, 11:10 AM)moi Kirjutas: Mul muide CD-mängija sama DAC-iga. Ma aga läksin üle eraldi DAC konverterile kus voolu väljundiga kivid ning väljundastet ja filtrit üldse ei kasuta - otse voolu pingeks muundavalt takilt lõppvõimu. Tulemus oli selline, et hakkasin kohe järgmisena võimu parendama.
Mis loom see lähemalt selline on? Kas ma saan õigesti aru, et see on väljundaste sellelesamale pingeväljundiga dacile?
Huvitav. Sony tegi ka vahepeal päris palju sarnast keemiat, kõik need current pulse asjad. Vähemalt sony implementatsioonis ma neist küll pöördes ei ole - mul on kaks sony minidiski (je-700 ja PC1), millel on täpselt sama daci kivi ja täpselt sama väljundastme kivi, aga esimesel on veel lisaks current loop nende kahe vahel. Heli on küll justkui pisut detailsem, aga samas vokaal on üpriski ebaloomulik ja ebamusikaalne.
MD-d on kasutusel arvuti taga DAC-ina. Ja pmst tahaks seda väljundastet mingil hetkel natuke edasi arendada. Niiet räägi Smile
Vasta
#15
See konverter millest mina räägin on AD1865, hiinlased müüvad internetis kitina või tuleb juba öelda et müüsid, kuna AD1865 pole enam tootmises.
Vasta
#16
Asi selge. Uus dac koos integreeritud väljundastmega.
Vasta
#17
Mitte päris. Ikka DAC kasutuses ilma väljundastmeta, seda kivi sisest opakat ei kasuta, vooluväljundilt (üle takisti) võimu - kõik nii otse kui veel võimalik on.
Midagi sarnast: http://ovowww.lampizator.eu/LAMPIZATOR/R...d1865.html
aga ilma lampidel väljundastmeta.
Vasta
#18
Veel selgem Smile
Vasta
#19
Peaks vist teema pealkirja ära muutma, kuna mõtted lähevad edasi.
Kas keegi siinsetest on ka katsetanud CD mängija sisse uue kella paigaldamist, stiilis http://www.tentlabs.com/Products/cdupgra...index.html või http://www.diyaudio.com/forums/digital-s...ation.html jne.
Ehk siis et, kas oleks mõtet hakata proovima, kas on kellelgil juba kogemust ja mis pole mitte vähetähtis, kuna ise hapete ja asjadega käsi ei ole siis ... kas foorumiperemees oskaks plaadihinda ennustada?
Vasta
#20
Äkki oleks mõistlik enne olemasoleva kellaga CD-mängija jitter üritada ära mõõta. Kas on üldse nii kehv, et parendamine midagi annab. Peaks olema võimalik mõõta korraliku helikaardi ja sagedusanalüsaatori softiga umbes nii: http://www.msbtech.com/support/JitterPaper.pdf .
Natuke täpsemalt: http://www.lessloss.com/page.html?id=42
ja sealt http://www.nanophon.com/audio/diagnose.pdf
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne