Lõppvõimendite võrdlemine
#21
Mõõtetulemuste failid on siin:

https://personal.filesanywhere.com/fs/v....6673b8a6af

Iga võimendiga tegin kaks mõõtmist - ühe kõlariterminalidelt võetud signaaliga ja kohe selle järel Umik-1-ga 1 meetri kauguselt (kõlar paiknes kogu tegevuse ajal samas kohas keset tuba).
Vasta
#22
Vaatasin neid jooni vähe rohkem suurendatult ja HMA peab olema vigane. Tal on tehnilistes andmetes Onkyoga sama suur DF=100,  seega ka sama väike väljundtakistus aga reaalsuses on ta väljundtakistus kordi suurem. Samas lohud muhud on Onkyoga sünkroonis ASK graafikul. Seega Flame keerab ASK koormuse takistusest sõltuvuse tagurpidi (mida väiksem koormus seda kõrgem väljundpinge), ilmselt üle trafo voolutagasiside tõttu.
HMA THD on koormuselt mõõtes ka kohati suurem kui mikkriga mõõtes ja kogu moonutus on sisuliselt ainult 3-s harmooniline (mingil huvitaval moel välja arvatud 50 Hz sagedus, võibolla leiab sealt vihje, mis tal viga võib olla), kuigi signaali nivoo on väga kaugel klippimisest.
Kas teda "parendatud" ei ole, või on lihtsalt kuskil väljundis tugevalt oksüdeerunud klemm ühendus või on relekontaktid läbi.
Kas teine kanal annab samasuguseid tulemusi?
Vasta
#23
(03-05-2018, 06:32 PM)moi Kirjutas: Vaatasin neid jooni vähe rohkem suurendatult ja HMA peab olema vigane, tal on tehnilistes andmetes Onkyoga sama suur DF=100,  seega ka sama väike väljundtakistus aga reaalsuses on ta väljundtakistus kordi suurem.

Olen sinuga täiesti nõus - selline kehv tulemus ei saa nagu olla töökorras võimendi oma.

Samas elementaarselt ta mängib nii et tuleb kunagi hiljem ta lauale tõsta ja temaga natuke tõsisemat tegeleda.

Kuna mikriga kõlariheli mõõtes selliseid probleeme ei ilmnenud, siis läks seekordne harjutus asja ette - sai midagi uut jälle õpitud.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne