Võimendi Yamaha A-700 renoveerimine
Kahest nädalast sai sujuvalt kuu ja andsin täna talle läbi lambitestri pinge peale.

Peale esmast kondede laadumist hakkas lamp tuttavlikult heledust võngutama - sagedusega ca 1 Hz.

Seda viga enam ei tee, et täistoite sellistes oludes peale panen.

Eks tuleb nüüd ossiga hakata järge ajama, mis millistel elemendijalgadel toimub ja kuidas servo end üleval peab.

Läheb huvitavaks  Smile
Vasta
Tasapisi, pisitasa - ostsilloskoobi otsad peale ja läbi lambitestri mõõtma:

a) üldine toide suurte lüütide otstel (veendeumaks, et mõlemad toited sümmeetriliselt käituvad):
   

b) väljundid enne releed (emitteritakistite ühenduspunkt):
   

Õu-jee, võngub küll, miks ei võngu.

Aga võngub MITTEPÕLENUD kanal...
Vasta
Mida servolahendusest tervikuna arvata - et ehk läheb võnkuma kätte:

A-700
   

AX-1050
   

Onkyo M-5060:
   

?

Puuduvad toitesilurikonded ja sisenditel piiravad dioodid. Lisaks on kondensaatorite mahtuvus natuke väiksem "kui tavaliselt".
Eks tuleb jootekolb soojaks ajada ning katsetama hakata.
Vasta
Niimoodi peale vaadates ei saa küll keegi pakkuda, kas see nulli hoidmise ahel on võnkumiskindel või mitte. Ilmselt ikka insenerid ta toimivana valmis tegid aga mingi jupi nominaali ise muutumine või muutmine asja genereerima ajas. Genereerimine võib tekkida ka muude juppide tõttu, mis pole otseselt selle nulli hoidmise opakaga seotud.
Vasta
Eks ma panen alustuseks servo sisendid mingi 10 oomi kaudu kokku ja vaatan, kas mõjub või mitte. Samuti vaatan, kas olemasolevate lüütide suurendamine ka midagi teeb.
Vasta
Kui üritada leida elementi, mis mingi pinge ületamisel "toitesse viskub" (ja mille siis servo sealt teisele poole tagasi viskab), siis kuhu kohta võiks ossi haakida?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne