Võimendi Yamaha A-700 renoveerimine
#81
Tean, tegemist on kaalutletud riskiga  Smile

Kõige lihtsam oleks keermestatud osa otsast paari millimeetri pikkuselt pool maha viilida ja juhe otse sinna otsa joota. Plastist osa võib selle peale muidugi sulama hakata kui liiga pikalt kuumutama jääda.

Samuti oleks parem, kui klemmi kasutamisel paikneks see kahe mutri vahel, kuid originaalpaneeli puhul jääb keermesosa pikkusest natuke puudu.
Ehk vedruseib tagab piisava surve...
Vasta
#82
Ma mõtlesin selliseid hiinakaid:
https://www.aliexpress.com/item/40006781...5392%23108
Vasta
#83
Need on 18 mm diameetriga, mul on gabariidi jagu väiksemad - 14 mm väljast ja keere M4. M4-keermelistele on mõned tootjad varda otsa jootmiseks soone treinud.

eBays neid ka saada (ka EL-is), kuid mõistliku hinna jaoks tuleks neid ca 20 tk osta ja hetkel mul neid nii palju vaja ei ole.

Teine mõte - kas keegi suudab kuulda kuuldavat vahet, kui paneelilt releele teha 10 cm pikkused 1,5 mm2 ühendused kiulise kõlarijuhtme või plangu elektri-installatsioonijuhtmega?
Vasta
#84
Lumi tuli maha ja valgeks läks maa - on tulnud vahepeal aega lumerookimisega veeta.

Täna siis said lõputransid radiaatorile pandud (väike vahemäng, kõlarireleed ei ole veel paigas):
   

Kõige suurem dilemma oli, kas osta midagi eBayst või üritada originaale kuskilt saada. Õnneks leidus müügis üks võimendi, mis mitme projektoi jaoks doonoriks sobis ning sellest ka tagatult originaalsed lõputransid (koos draiveritega).

Netifoorumites on olnud jutuks, et originaaltransistore saab võltsingutest muu hulgas ka massi järgi eristada - et koopiad pidavat oluliselt kergemad olema.
Kaalusin siis need "suured" üle - massiks ca 18,5 grammi ja käes tunduvad üsnagi "mittekerged".
Vasta
#85
Vaata korpust - kui plastivalu ilus ja korralik siis punkt originaali kasuks.
Pildi järgi hetkel ei oska öelda ei nii ega naa.
Vasta
#86
Küll need originaalid on, algupärase Onkyo seest võetud.
Vasta
#87
Nii, selle pilliga on mõneks ajaks asjad ühel pool.

Nutune lugu lühidalt - panin asendusjupid sisse, kõik käivitus normaalselt, jõudevool sai paika reguleeritud ja kõik näis korras olevat.

Peale mõnenädalast seismist panin talle täna voolu taha ning parandatud kanal otsustas ca 10 sekundi pärast maagilise suitsu välja lasta - üks takistitest põles maha ja kiire kontroll näitas, et lõputransid on ka läbi.

OK, üks transikomplekt on doonorilt veel varuks, aga probleem selles, et ma ilmselt ei ole leidnud üles tema algse mahapõlemise põhjust.

Las ta seisab natuke aega riiulis, ühel päeval peaks ta uuesti ette võtma...
Vasta
#88
Hing ei andnud rahu ja riiulisse see võimendi ei jõudnud.

Jootsin välja kõik põlenguala komponendid ja transid ning mõõtsin üle - esmane häving siis selline:
   

Ega midagi, doonorilt teise kanali komplekt sisse (koos draiveritega, mis mõõtmisel tundusid korras olevat). Enne pingestamist kratsisin kukalt, et mis võis seal peale paarinädalast seismist juhtuda. Tekkis selline mõte, et ilmselt olid kõik konded tühjenenud ning taaspingestamisel tekkis mingi olukord, mille tõttu skeem ebastabiilseks muutus.
Doonori skeemi uurides on sinna lisatud (uuema põlvkonna transid pidavat tundlikumad ja kiiremad olema?) stabiliseerimiskonded:
   

- jootsin need ka plaadi alla lisaks (kahju nad ei tee)

 ja pinge peale. Lambitester tuhmub, kaitserelee rakendub, kõik tundub korras olevat. Ainult jõudevool küll reguleerub, kuid liiga vähe.
Ega midagi, tuleb hakata pingeid/voolusid mõõtma ja korras kanaliga võrdlema - tõenäoliselt on kuskil veel mingi pooletoobine komponent.
Vasta
#89
Ääremärkus: selle võimendi skeemil, mis netis saadaval on, on märgitud oluliselt suuremad pinged kui tegelikkuses saadaval.

B1 (lõppastme toitepinge) on märgitud ca 70V suurusjärku, tegelikult on trafo 240V asendis alaldatud pingeks +/-56...58V ja 220V asendis (mis ülepingete vältimiseks soovitatav enam ei ole) ilmselt 10% rohkem ehk 60V ringis.

Järelikult ei saa otseselt võrdluseks võtta ka muude tööpunktide pingeid, mis skeemil kirjas on.
Vasta
#90
(21-03-2021, 10:09 AM)madis64 Kirjutas: - tõenäoliselt on kuskil veel mingi pooletoobine komponent.
Audiokarmas kirjutatud, vbl on abiks;
I've rebuilt a few A-700 amps over the years and have found that almost all the caps were still ok except the plastic cased ones (these have been bad in every unit I've found them in) and the smaller power supply filters (2x 680uf if my memory serves). The bigger problem is the glue under those filters that likes to eat away anything it's touching. That and cold solder joints.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 22 külali(st)ne