Vinüülimängija fonovõimendid
Kas sul on õnnestund RIAA korrektorite puhul kindlalt tuvastada, et mõõdetud väike kanalitevaheline ülekostvus tagab kõrvaga kuuldava parema detailsuse?
Vasta
(26-03-2019, 09:15 PM)moi Kirjutas: Kas sul on õnnestund RIAA korrektorite puhul kindlalt tuvastada, et mõõdetud väike kanalitevaheline ülekostvus tagab kõrvaga kuuldava parema detailsuse?

Ei, selliseid mõõtmistulemusi mul hetkel võtta ei ole, kuid helipäid võrreldes on helikvaliteedi seos kanalite eraldatusega üsnagi selgelt hoomatav.

Et 20dB (passijärgse) ülekostvusega helipea on minu jaoks olnud üksjagu kehvema (vähemdetailse) heliga kui 28...30dB ülekostvusega pead.

Nende RIAAastmete korrektne mõõtmine eeldaks suhteliselt täpselt teostatud pöörd-RIAA astme kasutamist, mida mul hetkel võtta ei ole. eBays olen aeg-ajalt neid kiiganud, kuid osta ei ole veel viitsinud. Ise kokkunikerdamise juures on jälle probleemiks nende tegeliku sooritusvõime tuvastamine.
Vasta
See on küll usutav, et -20 vs. -30 dB ülekostvuses võib vahe olla.
Kui aga peale ülekostvusega -30 dB panna taha RIAA korrektor ülekostvusega -60dB saab kokku ülekostvuse umbes -29,99 dB, kui ma nüüd kalkulaatorit õigesti kasutasin.
Vasta
Sai siin eile-täna seda Oehlbachi

https://elektroonikafoorum.com/thread-69...ml#pid4871

muditud.

Probleemiks seekord MC-moodis fonoastme kehv sageduskarakteristik:

https://elektroonikafoorum.com/thread-64...ml#pid5043

Natuke paremaks vist sai:

https://elektroonikafoorum.com/thread-64...ml#pid5044

   

, kuid tegelikult tuleb temaga kunagi hiljem põhjalikumalt tegeleda...
Vasta
Kuna täna sai mõõdetud Benz Micro MC Gold helipead oma põhi-eelvõimendi Onkyo P-303 taga (koormustakistuseks 200 oomi sisse joodetud algse 22 oomi asemele), siis esmalt sai üles võetud MC-režiimis fonoastme müraspekter:

   

Kaabeldus ja vinüülimängija olid taha ühendatud.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne