Kõlarikaablite kuulamine
#11
Pildid on muidugi huvitavad ja neid peab natuke põhjalikumalt uurima, ainus mis hakkas silma hetkel on mingi ilmselt mõõtmise probleem THD juures, ei ole nagu loogiline, et 100 Hz peal on selline lai muhk Ortofoni puhul ja 50Hz ning tema harmooniliste hambad ASK mõõtmisel, mis peaks tähendama et kuskilt tuleb suht tugev müra sisse.
Samas on kaablid ju ka erineva ristlõikega, Ortofon 1,3  , Qed 3,0 mm2. Peaksidki natuke erinevat häält tegema ja mõõtmistulemusi andma.  Ainult Qed annab vähem dB-sid ASK mõõtmisel kui Ortofon, kuna võiks nagu vastupidi olla (ristlõike/takistuse järgi eeldades), siis võibolla on tegemist REW-i interpreteeringuga. Nii väiksed erinevused on mul REW-iga ette tulnud ka ühte ja sama asja mõõtes väikeste ajaliste vahedega. Samas võib nii väike vahe ka kaabli ja klemmide/pistikute vaheliste kantaktide takistusest tulla, Ortofon on hõbetatud ja tal on potensiaalselt võimalikud väiksemad takistused kontaktpindadel. 

Kaablisoonte vaheline väike mahtuvus saadakse tavaliselt kaablisoonte eraldamisega teineteisest kaugemale, või spetsiaalsete isolatsiooni materjalidega. Hinna järgi arvates Qedi juures vist spets materjale pole, seega saadakse väike mahtuvus soonte eraldamisega, mis aga suurendab induktiivsust.

Kas ja kuidas erinevad parameetrid heli mõjutavad on üsna keeruline ja kuulata on erinevust lihtsam kui mõõta.

Seda veel, et kõik kaabli parameetrid on olulised, valid teise ristlõikega kaabli muutuvad takistusele lisaks ka kõik teised parameetrid ja erinevad parameetrid mõjutavad erinevaid heli spektri osasid ning erinevalt kaabli otstel olevaid seadmeid.
Tavaliselt on muutuseda aga nii väiksed, et peab väga häid kõrvu ja kogemust omama, et neid erinevusi ära kuulda.
Vasta
#12
(21-07-2018, 11:40 PM)moi Kirjutas: Tavaliselt on muutuseda aga nii väiksed, et peab väga häid kõrvu ja kogemust omama, et neid erinevusi ära kuulda.

Minu kõrvad ei ole "head", kuid vahe on kuuldav :-)

Edit:

Esimeses postituses mainisin ka 650 pF kaablit - sellel oli ühes juhis 2x14AWG (peaks olema 2x2,5mm2 ?) ning ka vahe oli kuuldav ..
Vasta
#13
Ju sul siis on ka kogemust ja ega hea kuulmine ei tähenda ainult kõrget ülemist sageduspiiri. Kuuldavat tuleb osata ka lahti mõtestada ja aru saada.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne